CardanoHaberler

Cardano (ADA) Aramaları Google’da Rekor Kırıyor!

Cardano'ya olan ilgi artıyor.

Şubat ayı içerisinde çok iyi performans gösteren Cardano (ADA) şu sıralar yükselişine ara verse de üzerindeki ilgi her geçen gün artıyor.

Şubat ayı sonunda Bitcoin’de yaşanan %25’lik düzeltme hareketinden dahi etkilenmeyen ADA’nın 1.5 dolar seviyelerine kadar yükseldiğini izledik.

ADA’nın bu yükselişi onu en büyük 3. kripto para birimi haline getirirken Google trendlerindeki yükselişini de hızlandırdı. Google trendlerde yapılan aramalarda ADA patlaması yaşanıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar henüz Gooogle trendlerdeki 2017 zirvesini aşamamışken ADA bunu başardı.

Son 5 Yıl İçerisinde Dünya Genelinde “Cardano” Arama Trendi

Yukarıdaki grafikte ADA’ya olan ilginin ne kadar attığı gözlemleniyor.

Neden Bu Kadar Yükseldi?

Bildiğiniz üzere Cardano 3 şubat tarihinde bir hardfork gerçekleştirmiş ve Mary yükseltmesini test ağına başarıyla entegre etmişti.

Bu güncellemenin Cardano’nun, Ethereum’a benzer şekilde çoklu varlık ağına dönüşmesine yardımcı olması bekleniyordu.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Mary güncellemesinin 1 Mart’tan sonra ana ağda yayınlanacağını duyurduktan sonra Cardano’nun yükselişi hızlandı ve piyasadan pozitif ayrıştı.

Mary güncellemesi 1 Mart’ta ağda yayınlandıktan sonra Cardano’nun yükselişi hız kesti. “Söylentiyi al, haberi sat” ilkesinin etkisiyle yükseliş hız kesmiş olsa da, Google trendlerdeki yatırımcı ilgisi artmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu