AnalizCardanoHaberler

Cardano (ADA) Durdurulamıyor! Bu Yükselişin Nedeni Ne? “İlk 3’e Girdi”

Cardano'da zirveler tek tek geçiliyor.

Hafta başında Bitcoin ile birlikte sert düşen Cardano (ADA) 2 gündür piyasadan pozitif ayrışıyor. Bitcoin ve altcoinler bir kararsızlık hali hakimken ADA’da zirveler bir bir geçiliyor.

Gün içerisinde 1.30$ seviyelerine kadar yükselen ADA bugün yüzde 30 yükselirken, son üç günde %45 oranında yükselmeyi başardı.

CoinmarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 3.sıraya yükselen ADA BNB’yi geçmeyi başardı.

Neden Yükseliyor?

Bildiğiniz üzere Cardano 3 şubat tarihinde bir hardfork gerçekleştirmiş ve Mary yükseltmesini test ağına başarıyla entegre etmişti.

Bu güncellemenin Cardano’nun, Ethereum’a benzer şekilde çoklu varlık ağına dönüşmesine yardımcı olması bekleniyordu.

ADA, güncellemenin test ağında yayınlandığı tarihten itibaren %235 oranında yükseldi.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Mary güncellemesinin 1 Mart’tan sonra ana ağda yayınlanacağını duyurduktan sonra Cardano’nun yükselişi hızlandı ve piyasadan pozitif ayrıştığını gördük.

Son dönemde Ethereum ağındaki yüksek komisyon ücretlerinden rahatsız olan yatırımcıların alternatif ağlara yöneldiğini gözlemliyoruz. Benzer bir durum BNB’de gerçekleşmişti. Mary yükseltmesi ile akıllı sözleşme işlevselliği kazanacak olan ADA’da bu olayın bir dönüm noktası olduğu ifade ediliyor.

Ethereum katili olarak piyasaya çıkan ADA, BNB, DOT gibi coinlerin son dönemde yıldızı parlamaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ethnin yan ürünü diyorlar bu fiyatlar şimdilik çok uygun olabilir ytd.


Başa dön tuşu