BitcoinCardano

Cardano (ADA) Kurucusu: “Bitcoin (BTC) Bir Gün Ölecek”

Cardona kurucusu Bitcoin şüpheciliğine devam ediyor.

Bitcoin’de gri alanda bulunan yatırımcıya pek rastlamıyoruz. İnsanlar Bitcoin’e genelde” ya hep, ya hiç” mantığıyla yaklaşıyor. Kimileri Bitcoin’in “aya” gideceğini düşünürken, kimleri ölüp yok olacağını düşünüyor.

Bu ikilem arasında Bitcoin’in 50.000$ üzerinde güçlü bir duruş sergilediğini gözlemliyoruz. Kimin haklı çıkacağını şüphesiz zaman gösterecek. Ancak Bitcoin şüphecilerinden Charles Hoskinson’un bu konuda bir tezi var.

“Geliştiriciler Yenilik Yapmazlarsa Sonunda Ölecek”

Reddit’te r/Cardano başlığı altında yayınlanan bir röportajda, Cardona kurucusu Bitcoin’in bir gün öleceğini iddia etti.

Bitcoin’i itibari paralara benzeten Hoskinson; “Bitcoin’in sahip olduğu tek şey onun değerli olduğuna yönelik kabuldür. Doları değerli kılan da budur. Tek gücü bu olduğu için popülerliğini kaybettiğinde ölecek.” dedi.

Bitcoin’in teknolojik olarak da artık bir avantaj sunamadığını ifade eden Hoskinson şunları aktardı.

“Bitcoin sadece değerli olduğu için değerlidir. Hiçbir teknolojik avantajı yoktur. Aslında, tüm kripto para birimleri arasında en az gelişmiş ve ve en az fütürisktik olandır. Şu anda var olmasının ve değerli olmasının başka bir nedeni yok. Geliştiriciler yenilik yapmazlarsa sonunda ölecek.”

“Cardona, Bitcoin ve Ethereum’dan daha üstün”

Röportajda Cardanoyu shillemeyi de unutmayan Hoskinson şunları aktardı.

“Bitcoin, birinci nesil bir blok zincirdir. Temelde paraları bir cüzdandan başka bir cüzdana taşır ve tüm olayı budur.

Ethereum, ikinci nesil bir blok zincir örneğidir. Değer göndermeye ek olarak, akıllı sözleşmeler insanların bu işlemleri koşullandırmasına izin vererek blok zinciri daha işlevsel hale getirir.

Öte yandan üçüncü nesil bir blok zinciri olan Cardano , ikinci nesil blok zincirlerine bir dizi teknoloji ekleyerek ünlü “Blockchain Trilemma’yı” çözmeye çalışıyor. Sonuçta bu merkezi olmayan yapısını kaybetmeden ağı ölçeklenebilir, güvenli ve verimli hale getirmelidir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu