coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Vakfı, Brezilya'nın Devlete Ait Enerji Şirketi ile İşbirliği Anlaşması İmzaladığını...

Cardano (ADA) Vakfı, Brezilya’nın Devlete Ait Enerji Şirketi ile İşbirliği Anlaşması İmzaladığını Duyurdu

Cardano (ADA) Vakfı, yaptığı açıklamasında Brezilya'nın devlete ait Petrobras şirketiyle anlaşma imzaladığını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cardano Vakfı, Brezilya’nın devlete ait enerji şirketi Petrobras ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu işbirliği, bir eğitim programı aracılığıyla blockchain teknolojilerinin anlaşılmasını ve benimsenmesini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Cardano Vakfı, Petrobras çalışanları için Cardano Academy’nin içeriğinden yararlanarak ve Petrobras Üniversitesi aracılığıyla blockchain eğitim atölyeleri düzenleyecek. Atölye çalışmaları, blockchain’in potansiyeli, çeşitli kullanım alanları ve uygulamaları ve ilgili konularda interaktif sınavlar da dahil olmak üzere bir dizi konuyu kapsayacak.

Programın lansmanının bir parçası olarak Cardano Vakfı Metaverse’de iki atölye çalışması gerçekleştirdi ve bunlardan biri küresel ölçekte ve Brezilya bağlamında düzenleyici konulara odaklandı.

Cardano Vakfı tarafından geliştirilen kapsamlı bir blockchain eğitim programı olan Cardano Academy, içeriğini Petrobras’ın çalışan eğitim programlarında kullanılmak üzere uyarlayacak. Bu girişime Petrobras’ın 40.000’den fazla çalışanı erişebilecek ve blockchain eğitimlerini tamamladıklarında bir sertifika alacaklar.

Cardano Academy’deki ilk 500 Petrobras katılımcısı, Petrobras Eğitim Kurulu ile ortaklaşa basılan benzersiz bir non-fungible token (NFT) kazanacak.

İlgili Haber  Üç Taze Kripto Para Balinası, Binance'ten İki Farklı Altcoinden Milyonlarca Dolarlık Toplamaya Başladı

Cardano Vakfı, Petrobras ile ortaklığının, çalışanların eğitimi yoluyla blockchain anlayışını geliştirmeye yönelik birçok girişimin ilki olacağını ve nihayetinde enerji sektöründe teknoloji için yeni kullanım durumlarının keşfedilmesini sağlayacağını öngördüğünü açıkladı.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:

“Eğitim yoluyla güçlendirme Cardano Vakfı’ndaki misyonumuzun merkezi bir parçasıdır. Fortune 500 şirketi ve dünyanın en büyük kamu şirketlerinden biri olan Petrobras ile ortaklığımız, hem işletmelerin blockchain eğitimine olan iştahını hem de Cardano Vakfı’nın ve misyonunun büyüyen erişimini vurguluyor.”

Petrobras da bu duyguları yineleyerek şunları söyledi:

“Cardano Vakfı ile kurduğumuz bu yeni ve cesur ortaklık, enerji sektöründeki yeni kullanım alanları için blockchain’in gücünden yararlanma misyonumuzda önemli bir adımı temsil ediyor. Eğitim bu konuda kilit bir rol oynayacaktır ve bu nedenle bu yenilikçi yeni ortaklığın merkezinde yer almaktadır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail