AnalizCardano

Cardano Ağındaki Cüzdan Sayısı 5,1 Milyona Ulaştı!

Ağdaki bu hareketlilik Cardano fiyatını yukarı çekmeye yetebilir mi?

Cardano (ADA) ağında yeni bir rekora daha imza atıldı! Ağdaki adres sayısı 5,1 milyona ulaşarak yeni bir ATH’ye damgasını vurdu. Bu, yıllık %48’lik bir artışa karşılık geliyor.

Kullanıcı sayısındaki bu rekor artış, ağın temel büyümesini gösteren, ağda artan dApp ve çözüm sayısıyla yakından ilişkili.

Söz konusu artışın gücünü daha iyi anlamak için Mart 2021‘deki Cardano ağı adres sayılarına bakmak yerinde olacaktır. Nitekim o dönemdeki kayıtlı adres sayısı 2,6 milyon civarında idi.

Yeni Yükselişler Kapıda Mı?

Merkezi olmayan finansa olan yüksek talep sayesinde ADA, kalkınma ve temel büyüme açısından 2. bir yükseliş dalgası elde edebilir.

Öte yandan Cardano tarafından desteklenen yeni teknolojinin piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık bir ay içinde neredeyse %200 oranında artış yaşandı.

Ancak duyurunun fiyat üzerindeki etkisi çoğunlukla spekülatifti ve bu da ADA’yı aşırı alımlı bir varlık haline getirdi. Satış ve alım emirleri arasındaki dengesizlik ortaya çıktıkça piyasa satış baskısını karşılayamadı ve bu da varlığın yeni dipleri görmesine yol açtı.

Bunun doğal bir sonucu olarak da -akıllı sözleşmelerin duyurulmasından bu yana- Cardano %70’in üzerinde değer kaybetti. Ne var ki ağdaki merkezi olmayan çözümlerin ve uygulamaların sayısının artmasıyla bu kaybın %40’tan fazlası geri kazanılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu