Kripto HaberleriAltcoinCardano Kurucusu Eleştirilere Cevap Verdi!

Cardano Kurucusu Eleştirilere Cevap Verdi!

Cardano kurucusu koşullu staking önerisine gelen tepkilere cevap verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in kripto para borsası Kraken’e staking hizmetleri yürütmesinden dolayı açtığı dava sonrası Kraken staking hizmetlerini durdurmayı kabul etmişti.

Kripto para sektörü bu davayı eleştirmeye devam ederken Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kripto staking faaliyetleriyle ilgili platformların ve devletin uzlaşabileceği yeni bir model önerisi sundu.

İlgili Haber
ADA Kurucusu Staking İçin Çözüm Önerisini Açıkladı

Bu öneriye göre, staking faaliyeti yürüten kripto para platformları müşteri kimliği kaydıyla birlikte çalışan koşullu staking hizmeti sunabilecek.

Bu önerisine gelen tepkiler üzerine twitter hesabından açıklama yapan Hoskinson, insanların staking konusundaki inatçı tutumlarından ve koşullu staking’i yanlış tanıtmalarından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Hoskinson, Cardano’da koşullu staking yoluyla bir KYC rejiminin uygulanmadığını ve standart staking hizmetlerinin yerini almadığını ayrıca koşullu staking’in kripto para sektörü için neden iyi bir fikir olduğunu açıklamaya çalıştı.

“Koşullu staking ile ilgili bazı yorumları okurken hâlâ kararsızım. Bazı insanların temel bir kavramı anlayamayacak kadar kutuplaşması ve onu çarpıtmaya devam etmesi inanılmaz.

Koşullu staking, Cardano üzerinde bir KYC rejimi uygulamaz. Normal stakingin yerine geçmez. Özel havuzları kaldırmaz.

….”

Koşullu staking’e dair teknik açıklamalarından sonra sonuç olarak bu durumun herkesin üzerinde düşünmesi gereken bir konu olduğunu ve Cardano topluluğunun “çoğu batı demokrasisinin şu anda karşı karşıya olduğu büyük bölünmelerin olmasına” izin vermemesi gerektiğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları