Kripto HaberleriAltcoinCardano Kurucusundan Bitcoin Açıklaması!

Cardano Kurucusundan Bitcoin Açıklaması!

Cardano kurucusu Bitcoin ve enerji tüketimi hakkında konuştu.

Takip et

Piyasa değerine göre ilk 10 içinde yer alan popüler kripto para birimi Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson yakın tarihli bir YouTube videosunda Bitcoin (BTC) hakkında konuştu.

Charles Hoskinson, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda akıllı sözleşmeler, her türlü merkezi olmayan uygulamalar ve devletler tarafından yaygın bir şekilde kullanılacağını belirtti.

Bitcoin’in sağlam para politikası ile faydaları olduğunu ve bunu takdir ettiğini söyleyen Hoskinson, PoS sistemine de değindi.

“En büyük kripto para birimi Bitcoin’in diğer blok zincirlerinde de çalışabilen sentetik versiyonları olduğu göz önüne alındığında, enerjiye aç iş kanıtı sistemine (PoW) gerek olmadığına ikna oldum. Zira Warapped Bitcoin, Bitcoin’dir.”

Bitcoin’in PoW sisteminin fazla enerji tüketmesini eleştiren Cardano kurucusu, bu durumun ilerleyen yıllarda problemlere yol açabileceğini söyledi.

Hoskinson’a göre, madencileri önümüzdeki 100 yıl boyunca çıkabilecek ek 2 milyon Bitcoin üretmek için madencilik yapmalarına izin vermek iyi bir fikir değil.

“2 milyon BTC çıkarmak için muazzam miktarda enerji harcamak iyi bir seçenek olmadığı gibi iyi bir enerji yatırımı da değil.”

Bu bağlamda Cardano kurucusu Bitcoin de PoW sistemine gerek olmadığını BTC’nin de PoS sistemine geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Yakın zamanda en büyük altcoin Ethereum’un (ETH) PoW’dan PoS sistemine geçmiş olsa ve BTC’nin fazla enerji tüketimi çokça eleştiriliyor olsa bile yakın vadede Bitcoin’in de ETH gibi PoS sistemine geçmesinin ihtimali bulunuyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları