CardanoHaberler

Cardano Kurucusundan Bitcoin’e Eleştiri

Ünlü CEO, Bitcoin’in "ilk" olma avantajından yararlandığını belirtti.

Input Output CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in dünyanın rezerv para birimi olma yeteneğini sorguladı.

Bitcoin‘in (BTC) hala bir ilk olma avantajına sahip olduğunu belirten CEO, artan enerji tüketiminin merkezileşmenin artmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Daha verimli alternatifler varken yoğun enerji harcayan birimlere yatırım yapmanın çok da akıl karı olmadığına inanıyor.

Cardano (ADA) kurucusu, zamanla dijital bir standart oluşacağını ve hızlı işlemler sunabilecek akıllı sözleşmelerin, meta veri standartlarının ve yüksek aktarım hızının giderek daha fazla önem kazanacağını belirtti. Bitcoin’in şu anda bunların hiçbirini sağlayamadığını ancak “kesinlikle gelişebileceğini” sözlerine ekledi.

Öte yandan Cardano’nun dünyanın rezerv para birimi olma yeteneğine sahip olmasının “imkansız olmadığını” söyledi. Özellikle Alonzo yükseltmesinin önemine değinen Hoskinson, akıllı sözleşmelerin ağa entegre edilmesinin Cardano için bir dönüm noktası olabileceğini belirtti.

Hoskinson, Amerika’nın ulusal borcu artmaya devam ettikçe insanların farklı parasal standartlara kaçması ile “dolardan arındırma”nın devam edeceğini de belirtti.

Cardano Fiyat Görünümü

Cardano son 1 haftada %11.93’lük bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap’te 7. sırada yer alan Cardano, XRP‘nin gerisinde Solana‘nın (SOL) bir tık üzerinde yer alıyor ve an itibarı ile 1.05 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: CoinMarketCap – Cardano günlük fiyat grafiği
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu