AltcoinCardano

Cardano’nun Beklenen Güncellemesi, Beklenenin Tam Tersini Getirdi!

ADA, akıllı kontratların gelişinden beri devamlı düşüyor!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından geliştirilen Cardano (ADA), ne yazık ki kurucunun istediği başarıya henüz ulaşamadı.

Hoskinson, bunun en çok kullanılan akıllı kontrat ağı olmasını sağlayacağını vurgulasa da beklenen performans bir türlü gösterilemedi.

ADA Fiyatı Düşüşünü Sürdürüyor

Cardano ağının en büyük güncellemelerinden birisi olarak büyük ses getiren Alonzo hard forku ise istenen performansın tam tersini verdi.

Alonzo hard forkunun haber etkisi ile ADA fiyatı 3 dolara kadar yükselip tüm zamanların rekorunu kırsa da bunun devamında sadece düşüş yaşandı.

Eylül 2021’de 3 doların üzerine çıkan ve toplam piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşan ADA, 7 eylül itibarıyla ise piyasa ile beraber düşmeye başladı.

IOHK, Alonzo hard forkunu hayata geçirip akıllı kontratların ağa geldiğini belirtse de ağda aktif olarak akıllı kontrat kullanan proje olmaması düşüş etkisini körükledi.

Tabii ki buna ek olarak Cardano’ya yönelik rekabet arttı ve Solana gibi projelerin değeri çok daha hızlı yükseldi. Piyasa değeri 50 milyar dolara kadar gerileyen Cardano, top 5 içerisindeki yerini de zaman zaman kaybetti ve birçok yatırımcının beklentisi böylece boşa çıkmış gibi gözüküyor.

Ethereum’un hemen alt sırasındaki Cardano şimdi ise diğer akıllı kontrat platformlarının bile altına çekildi ve durum pek iyi gözükmüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu