BitcoinHaberler

Çarpıcı İddia: “Bitcoin Fiyatındaki Çöküşün Sebebi Bu!”

Microstrategy CEO'su Michael Saylor'u dolandırıcılıkla suçlayan bir analist, BTC'leri el altından sattığını iddia etti.

Microstrategy şirketi bilindiği gibi Bitcoin’e en fazla güvenen şirket. Özellikle şirket CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin maksimalisti olması, şirketin politikasını tamamen BTC’ye çevirdi. An itibarı ile elinde en fazla Bitcoin tutan şirket ünvanına sahip olan Microstrategy, son verilere göre ortalama 26.000 dolar maliyetle 5.3 milyar dolar değerinde Bitcoin tutuyor.

Geçen zaman içerisinde Microstrategy’nin bu Bitcoin hamlesi öyle bir hal aldı ki ABD’de Bitcoin yatırımı yapmak isteyen ama bazı zorluklar sebebiyle yapamayan birçok yatırımcı Bitcoin yerine Microstrategy hissesi almaya başladı. Zira Microstrategy hissesi, şirketin elinde çok fazla BTC tutması sebebiyle fiyat olarak Bitcoin ile paralel hareket ediyor. Ancak son birkaç gündür bu kadar BTC ile iç içe girmiş bir şirket hakkında inanılmaz bir iddia ortaya atıldı.

“Düşüşün Sebebi Saylor!”

280 binden fazla takipçisi olan deneyimli analist Mr. Whale, Twitter üzerinden Michael Saylor’u dolandırıcılıkla ve ellerinde BTC’leri el altından satmakla suçladı. Saylor’un dünkü çöküş öncesi El Salvador hakkında attığı tweeti alıntılayan Mr. Whale; Michael Saylor milyonlarca takipçisi BTC almaya çağırıyor. Onun ve içerideki diğer kişilerin Bitcoin’lerini satması için harika bir fırsat. Unutmayın, en son alım yapın çağrısını 64.000 dolarda vermişlerdi.”

Bu tweeti dün daha düşüşler başlamadan paylaşan Mr. Whale, söylediklerinin birebir gerçekleştiğini ve düşüşün bu sebeple yaşandığını ifade etti.

Mr. Whale, attığı tweetlerde iddialarını sağlamlaştırmak için; Saylor’un daha önce SEC tarafından dolandırıcılıkla suçlandığını ve aslında BTC’yi eskiden sevmeyip sonradan şirketinin reklamını yapmak için böyle bir işe kalkıştığını ifade etti. Mr. Whale’ye göre ise Saylor, diğer yan kuruluşu olan şirketler vasıtasıyla SEC’e bildirmeden elindeki BTC’lerin çoğunu satmayı planlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Özcan sezon

Bence şuan nakitte kalmak kazım ortalık karışacak vaziyet alin

mnbvb13

Acayip işler dönüyor…


Başa dön tuşu