HaberlerMetaverse

Çarşamba Günü Facebook’un Metaverse Perdesi Kalkacak!

Gözler Facebook bilançosuna çevrildi.

2021 yılının sonlarına doğru Metaverse‘e artan ilgi kripto para yatırımcılarının da yönünü bu alana dönmesine neden oldu. Pek çok yeni kripto para projesi de bu akımdan etkilenerek güzel yükselişler sergiledi.

Metaverse fitilini ateşleyen şirketlerin başında şüphesiz Facebook geliyor. Şirket bu konuda ne kadar kararlı olduğunu anlatmak için ismini dahi değiştirerek Meta yaptı.

Şimdi gözler Çarşamba günü açıklanacak Meta bilançosuna çevrildi. Zira Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg’in Metaverse’e olan inancının finansal etkileri ilk defa bu bilançoda görülecek. Şirket daha önceki açıklamalarında bunun kısa vadeli bir yatırım olmadığını açıklamıştı.

Meta’nın sanal gerçeklik donanımı Reality Labs’ın finansal sonuçları ilk kez bu bilançoda açıklanacak.

Meta hali hazırda “ortak sanal alem” fikrini geliştirmek için çalışmalarında devam ediyor. Bu alanda pek çok mühendis işe alan şirketin çok sayıda sanal gerçeklik oyun stüdyosu aldığı ifade ediliyor.

Analistler, Reality Labs’ın karlılığına ilişkin verileri heyecanla beklerken Reuteurs’a konuşan VR pazar analisti Stephanie Llamas şunları söyledi;

“Bir analist olarak, Facebook kazançlarını cerrahi olarak  incelemeden Reality Labs’a mercek tutmak benim için çok önemli olacak”

Meta’nın yıllık %18.9 artışla 33.38 milyar dolar gelir bildirmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu