Ana SayfaBitcoinCFTC Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu! Ne Zaman Ana Akım Olacak?

CFTC Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu! Ne Zaman Ana Akım Olacak?

Takip et

Kripto para birimlerindeki benimsenme oranı ABD’li düzenleyicilerin dikkatinden kaçmıyor. 2021 yılında artan benimseme kripto kışına rağmen devam ediyor.

Finansal kurumlardaki değişimi ve dönüşümü gören ABD Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Benham da katıldığı bir toplantıda bu büyümeye dikkat çekti.

Brooking Enstitüsü’nde açılış konuşması yapan Benham, Amerikalıların dijital varlıklara artan ilgisine dikkat çekerek ileride ana akım haline gelebileceğini söyledi.

“Bugün buradayız çünkü her beş yetişkinden birinin kripto para birimine yatırım yaptığını veya kripto paraları başka bir şekilde kullandığını gösteren anketler görüyoruz.  Dijital varlıklar  Amerikan portföylerinin ana akım bir parçası olma eğilimi gösteriyor.”

Mevcut kripto kışına rağmen büyüme eğiliminin devam ettiğini belirten Benham, kripto ekosistemindeki riskleri bertaraf edecek, teknolojiden bağımsız bir düzenleyici yaklaşıma ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bu konuda CFTC’nin oldukça donanımlı olduğunu belirten Benham şunları söyledi:

“Daha az kamuya açık olmasına rağmen, CFTC’nin dijital varlıklarla ilgili çabaları pazarla birlikte gelişti ve şu anda elimizde mevcut olan araçlarla bu pazarları düzenlemek için proaktif ve kapsamlı bir çaba gösteriyoruz”

Kripto paraların ABD’de kim tarafından düzenleneceği ve hangi kurumun denetimi altında olacağı henüz netleşmedi. Ancak altcoinlerden bağımsız olarak Bitcoin’in CFTC’nin görev alanına giren bir emtia olduğu görüşü ağır basıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları