AltcoinAnaliz

Chiliz (CHZ) ATH’lere Doymuyor! – İşte Önemli Seviyeler

Chiliz (CHZ) teknik analizi ve beklentiler...

Son günlerin çok konuşulan coinlerinde olan spor ve eğlence sektörünün tokeni Chiliz (CHZ), son bir haftada yaşadığı %280’e yakın yükselişle dikkat çekiyor. CHZ’nin piyasa değeri de fiyatındaki artışla birlikte hızla yükselişe geçti.

Chiliz (CHZ) Marketcap – Kaynak: Coinmarketcap

1 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri

CHZ fiyatındaki artışla birlikte yükselişe geçen piyasa değeri 1 milyar doları gördü. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, CHZ’nin bu değer artışını yakından takip ederek 1 milyar dolarlık rekorla ilgili olarak anlık tweet paylaştı.

Spor ve eğlence endüstrisinde lider tokenleştirme platformu olduklarını belirten CEO, çok daha fazlasının olacağını söylüyor.

Chiliz’de (CHZ) Yükselişe Devam Mı?

Bir haftalık yükseliş trendi olan yeşil çizgi üzerinde işlem gören CHZ, bugün %50’ye yakın yükseliş yaşadı. Yayın saati itibariyle de alıcıların hâkim olduğu CHZ, 0.191 dolar üzerinden işlem görüyor.

Chiliz (CHZ) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yaşadığı yükselişlerin ardından günlük grafikte net bir öngörü yapılamazken, 4 saatlik grafikte fibonacci düzeltmesi uygulanabilir. Grafik üzerine yerleştirilen fibonacci seviyelerinin güzel bir şekilde işlediği görülüyor. Yayın saati itibariyle CHZ fiyatı, 0.184 dolar direncini desteğe çevirmeye çalışıyor.

CEO’nun açıklaması, yatırımcıların ve analistlerin beklentisi doğrultusunda CHZ fiyatında daha büyük yükselişler bekleniyor. Ancak fiyatın sağlıklı yükselebilmesi için sürekli yükselişten ziyade bir geri çekilme yaşaması beklenir. Burada da alım yapmak isteyen yatırımcılara gün doğuyor.

CHZ’de kâr alımları ile yaşanabilecek satış baskısı, yeşil trend çizgisine kadar bir geri çekilme oluşturabilir. Bu geri çekilme sırasında CHZ’ye kademeli olarak yatırım yapılabilir. Yeşil çizgi altında da stop olunabilir.

Son olarak fiyatı kısa vadeli yarım saatlik grafikte değerlendirdiğimizde CHZ, boğa bayrağı oluşturmuş ve kırmış görünüyor. Bu boğa formasyonunun hedefi ise 0.230 dolar olarak belirtiliyor.

Chiliz (CHZ) 30 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Osman toktaş

Her sözleşme izlamdığında şirketlerle ve ya futbol kulüpleriyle yükselecek mi ?


Başa dön tuşu