BitcoinHaberlerKripto Para

Çin 2022 Yılında Bitcoin Yasaklarını Kaldıracak Mı?

Çin Merkez Bankası kripto para yasakları hakkındaki yeni açıklama yaptı.

Kripto para yasakları ile övünen Çin Merkez Bankası dün yaptığı açıklamada ülkedeki Bitcoin işlemlerinin %90’dan %10’a düştüğünü söylemişti.

İlgili Haber
Çin'deki Bitcoin İşlemleri Yüzde 88 Azaldı! Çin Merkez Bankası'ndan Yeni Açıklaması!

2022 yılını değerlendirdiği toplantı sonrası yazılı açıklama yapan Çin Merkez Bankası, kripto para yasaklarından vazgeçme niyetinde olmadıklarını ve yasaklayıcı politikasını devam ettireceklerini belirtti.

Yazılı açıklamada kripto para veya Bitcoin sözcüklerine yer verilmese de “sanal para” ifadesi kullanılarak, sanal para ticaretinin spekülasyon oluşturduğuna dikkat çekildi.

“Sanal para ticareti spekülasyonları üzerinde yüksek baskıyı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Ünlü CEO’dan Çin Paylaşımı!

Dünyanın en büyük dijital para birimi yöneticisi Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Çin merkez bankasının açıklamasından sonra dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Twitter’dan yaptığı paylaşımda ” Çin, 2022 yılında Bitcoin yasaklarını kaldıracak” diyen Silbert paylaşımının altına Bilginize: Tamamen spekülatif ” yazdı.

Silbert’ın paylaşımının bir ironi olup olmadığı şimdilik bilinmiyor.

Çin hükümeti, yıllar içerisinde kripto para birimleri konusundaki yasaklarını ilerletmiş, geçtiğimiz Eylül ayında ise madencilik dahil tüm kripto para işlemlerinin yasaklandığını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu