BitcoinHaberlerKripto Para

Çin’deki Bitcoin İşlemleri Yüzde 88 Azaldı! Çin Merkez Bankası’ndan Yeni Açıklaması!

Çin Merkez Bankası, Çin'deki Bitcoin işlem oranının azaldığını açıkladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında kripto madenciliği dahil kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemleri yasaklayan Çin, bu yasakların sonuçlarını açıkladı.

Çin Merkez Bankası (PBOPC) tarafından yapılan açıklamada, Çin’de gerçekleşen dünya çapındaki Bitcoin işlemlerinin yüzdesinin %10’a düştüğünü, bu bağlamda da kripto para işlemlerinin başarılı bir şekilde durdurulduğunu söyledi.

PBOPC, kripto para ticareti ve madenciliğine yönelik yasakları “finansal düzenin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi ve düzeltilmesi” olarak nitelendirerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çin, sanal para ticaretinin yutturmacasını etkili bir şekilde engelledi ve Çin’deki Bitcoin işlemlerinin küresel payı hızla %90’dan %10’a düştü.”

Lisanssız finansman ve lisanssız araç kullanma gibi yasadışı finansal faaliyetleri daha da sıkıştırdığını belirten Çin Merkez Bankası yasadışı fon toplama işlemlerini engellemek amacıyla özel operasyonlar yapıldığını söyledi.

Çin Merkez Bankası: “Bitcoin’in Değeri Yoktur!”

Çin Merkez Bankası Mali Tüketici Hakları Koruma Bürosu müdür yardımcısı Yin Youping konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yasal para birimi ve gerçek bir değerinin olmadığını insanlara bir kez daha hatırlatıyoruz.”

Çin Merkez Bankası geçtiğimiz yıl da kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasına rağmen Bitcoin ve kripto paraların bir değeri olmadığını açıklamıştı.

Kripto para ticaretini ve madenciliğini yasaklayan Çin, sonrasında ülkenin dijital para birimi olan “dijital yuan” çalışmalarına hız verdi. Bu bağlamda Çin, Pekin Kış Olimpiyat Oyunları sırasında dijital yuan’ı kullanarak bu konuda emin adımlar atmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu