BitcoinHaberlerKripto Para

Çin Bitcoin ve Kripto Para Madencilerini Kara Listeye Aldı!

Çin'den yeni bir yasak daha geldi.

Çin’in Bitcoin ve kripto para madenciliğini bitirmeye yönelik yasakları sonrası bir çok madenci ve global kripto para borsası ülkedeki faaliyetlerini sona erdirdi. Ancak bazı madenciler bu yasaklara rağmen yasadışı olarak çalışmaya devam etti.

Çin hükümeti, yasa dışı madencilik yapmayı seçen madencilerin önüne geçmek için tüm kripto piyasasını etkileyen büyük bir adım daha attı.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kripto para madenciliğini “Piyasa Erişimi İçin Negatif Listesine” ekledi.

Piyasa erişimi için negatif liste, hem Çinli hem de yabancı yatırımcılar için sınır dışı sektörleri, alanları ve işletmeleri özetlemektedir. Listede olmayan endüstriler, alanlar ve işletmeler herhangi bir onay gerekmeksizin tüm piyasa oyuncularına yatırıma açıktır.

Listede yer alan sektörler ise her türlü yatırıma kapalıdır. Bu listede 2020 yılı itibariyle yasak olan 123 sektör bulunurken 2021 yılında bu sayı azaldı.

Çin yetkilileri, vatandaşların kripto para birimleri yerine dijital yuan’ı kullanmalarını istediği için her defasında kripto piyasası ve madenciliğini görmezden gelen kararlar alıyor.

Kripto madenciliğinin çevreye verdiği zararları neden göstererek Çin’in aldığı bu denli sert ve acımasız kararların Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki etkisi beklenenden az oldu. Hatta bazı analistler, Çin’in yasaklarının Bitcoin ve kripto para birimlerini güçlendirdiğini düşündüklerini söylediler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu