Bitcoin

Çin Bitti, Bu Ülke Başladı: Kripto Paralara Kapsamlı Yasak Geliyor!

Kripto para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasak kapıda.

Çin, 2021 yılında kripto para birimlerine yönelik birbiri ardına olumsuz açıklamalarda bulundu ve kripto para sektörünü tam anlamıyla kana buladı. Çin’in bu hareketleri Bitcoin fiyatının sert düşüşüne yol açsa da toparlanma çok uzun sürmedi. Lider kripto para birimi, bu şoku atlattıktan sonra yeniden 69.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Şimdi ise Hindistan hükümetinin tam olarak Çin’in yolundan gitmek istediği görülüyor.

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak

Hindistan hükümeti, yeni yaptığı bir açıklama ile kripto para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasak getirileceğini ortaya koydu. “Özel olarak piyasaya sürülen” kripto para birimlerine yani aslında tüm kripto paralara yönelik düşmanca bir tavır takınan Hindistan, parlamentoda bunu kabul etmeyi planlıyor.

Söz konusu yasa taslağında kripto para birimlerinin genel olarak yasaklanması konuşulurken, bazı istisnalara yer verileceği de vurgulanıyor. Bu istisnaların özellikle teknolojinin gelişimine yardımcı olmak adına yapılacağı vurgulanmakta. Bunun hedefi ise tahmin edilebileceği gibi Hindistan Merkez Bankasının kendi dijital para birimini piyasaya sürebilmesini sağlamak ve diğer bütün özel kripto para birimlerini yasaklamak.

Yasağı içeren taslağın ilk versiyonunun 2022 yılında görüşülmesi bekleniyor. Aslında Hindistan daha önce kripto paraları yasaklasa da bunun devamında mahkeme kararı ile geri adım atmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise durum çok daha ciddi gözüküyor ve Hindistan bununla ilgili yasayı yürürlüğe alabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kripto piyasası başta btc olmak üzere her yıl yasak söz konusu oluyor. Peki btc bunu dinliyor mu ? Tabiki hayır.. ülkemiz şartlarında benim nazarım da en iyi ve en çok getirisi olan yatırım aracı kripto paralardır. Tabiki ytd 🙂

Daniel Nazare

Crypto yu değil de, şu sokağa sıçma merasimini yasaklasalar daha iyi olurdu sanki. Milli değeriniz eyvallah,ama çok kokuyor be abi..
Demeki siyasetçiler korkuyor millet parayı bulursa tuvalet filan inşa eder böylece bir millî değer kaybolur gider… Onlarda haklı

Anonim

Çokta önemli değil 50 kere yasakladı zaten 51. Olur yasaklama bile piyasa hacmi olarak zaten çok katkısı olan bir ülke değil insanlar karnını doyuramiyor bırak yatırımı o yüzden anlık bitcoinde 10 bin dolarlık düzeltmeye sebep verir sadece


Başa dön tuşu