Bitcoin

Çin Bitti, Bu Ülke Başladı: Kripto Paralara Kapsamlı Yasak Geliyor!

Kripto para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasak kapıda.

Çin, 2021 yılında kripto para birimlerine yönelik birbiri ardına olumsuz açıklamalarda bulundu ve kripto para sektörünü tam anlamıyla kana buladı. Çin’in bu hareketleri Bitcoin fiyatının sert düşüşüne yol açsa da toparlanma çok uzun sürmedi. Lider kripto para birimi, bu şoku atlattıktan sonra yeniden 69.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Şimdi ise Hindistan hükümetinin tam olarak Çin’in yolundan gitmek istediği görülüyor.

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak

Hindistan hükümeti, yeni yaptığı bir açıklama ile kripto para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasak getirileceğini ortaya koydu. “Özel olarak piyasaya sürülen” kripto para birimlerine yani aslında tüm kripto paralara yönelik düşmanca bir tavır takınan Hindistan, parlamentoda bunu kabul etmeyi planlıyor.

Söz konusu yasa taslağında kripto para birimlerinin genel olarak yasaklanması konuşulurken, bazı istisnalara yer verileceği de vurgulanıyor. Bu istisnaların özellikle teknolojinin gelişimine yardımcı olmak adına yapılacağı vurgulanmakta. Bunun hedefi ise tahmin edilebileceği gibi Hindistan Merkez Bankasının kendi dijital para birimini piyasaya sürebilmesini sağlamak ve diğer bütün özel kripto para birimlerini yasaklamak.

Yasağı içeren taslağın ilk versiyonunun 2022 yılında görüşülmesi bekleniyor. Aslında Hindistan daha önce kripto paraları yasaklasa da bunun devamında mahkeme kararı ile geri adım atmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise durum çok daha ciddi gözüküyor ve Hindistan bununla ilgili yasayı yürürlüğe alabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu