Blockchain

Çin Merkez Bankası: Blockchain balon bir yatırım

Çin Merkez Bankası (PBoC) Araştırma Bürosu, Blockchain yatırımına dair açıklama yaptı.

Çin Merkez Bankası (PBoC) Araştırma Bürosu, Blockchain teknolojisi hakkında yaptığı yatırım açıklamasında ülkede yaşayanların asla bu tür bir yatırım yapmaması gerektiği uyarısında bulundu. Ülkede kripto para sahiplerine sürekli olarak uyarılar yapan banka, kripto para yatırımlarının bir balon olmadığını daha önce açıklamış iken, bugün ise yayınladığı raporda Blockchain teknolojisinin tamamen bir balon yatırım olduğunu ve asla tercih edilmemesi gerektiğini belirten açıklama yaptı.

Blockchain teknolojisinin fazlası ile balon bir yatırım olduğunu ve geri dönüşünün olmayacak olduğunu belirten Çin Merkez Bankası (PBoC) Araştırma Bürosu, bu konunun kendilerinin araştırma alanlarından bir tanesi olduğunu ve üzerinde Çin hükümeti ile ortak olarak bir takım çalışmalar yapmaya devam ettiklerini, bunun sonuçlanana kadar ise yatırımın balon yatırım olmaya devam ettiği konusunda kesin ifadeler kullanabilecek olduklarını açıkladı.

Çin sıcak bakmıyor

Blockchain teknolojisi ve kripto para yatırımlarına pek fazla sıcak bakmayan Çin, bu konuda yatırımcıların farklı alanlara yönelmesini istiyor ve farklı alanlarda yatırımlar yapmasının daha fazla geri dönüşünün olabilecek olduğunu düşünüyor.

Kaynak: CoinTelegraph

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu