Kripto HaberleriHaberlerÇin Merkez Bankası Yetkililerinden Bitcoin ve Kripto Para Açıklamaları!

Çin Merkez Bankası Yetkililerinden Bitcoin ve Kripto Para Açıklamaları!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bazı Çin merkez bankası yetkilileri yaptıkları son açıklamalarında ABD bankalarını kripto para birimlerine hizmet verme konusundaki sıkıntıları nedeniyle eleştirdikten sonra kripto para birimlerinin güçlü bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulunmaya devam etti.

Bununla birlikte Çinli yetkililer Bitcoin ve kripto para ticaret platformlarının, coin ihraççılarının, trader’ların ve piyasa yapıcıların gizli anlaşmalarının piyasa manipülasyonuna son derece eğilimli olduğunu belirtti.

Boao Asya Forumu Başkan Yardımcısı ve Çin Halk Bankası eski Başkanı Zhou Xiaochuan, yaptığı konuşmada her üç ila beş yılda bir, teknoloji ve çeşitli uygulama değişiklikleri durumun değişmesine yol açacağından, dijital para birimi tanımının “ayrıcalıklı” olmaması gerektiğini söyledi.

Xiaochuan 31 Mart’ta düzenlenen Boao Asya Forumu 2023 yıllık toplantısı “Dijital Çağda Finansal Altyapı ve Finansal Hizmetler” alt forumunda konuştu.

İlgili Haber
Bitcoin Ülkesi El Salvador'un Yeni Adımına Binance CEO'su CZ'den Övgü Geldi!

Çin Halk Bankası Başkan Yardımcısı Kripto Paralar Hakkında Sert Konuştu

Çin Halk Bankası Başkan Yardımcısı Xuan Changneng Cuma günü Boao Forumu’nda düzenlenen bir panelde yaptığı konuşmada, “Mevduat kabulünden ödemeye kadar kripto para birimi için birçok hizmet sağladıktan sonra sorun yaşayan iki Amerikan bankası da dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilişkili riskler ve dolandırıcılık, düzenleyicilerin düzenlemede yenilik yaparken kurallara saygı göstermesi gerektiğini gösterdi” dedi ve ekledi:

“Kripto para ticaret platformları, itibari para birimleriyle swap, kaldıraçlı işlem maliyetleri ve işlemlerin gerçekleştirilmesi sürecindeki diğer bağlantıları içerir. Bu bağlantılar ticaret platformunun, ihraççının, satıcıların ve piyasa yapıcıların kontrolündedir. Bu çok merkezi bir yapıdır.”

Changneng, inovasyon için yeterli alan olması gerekirken, yetkililerin “çeşitli finansal modellere ve ürünlere uygulanan yeni teknolojileri basitçe kabul etmek veya onaylamak yerine doğrulaması ve onaylaması” gerektiğini söyledi.

Maliye Bakan Yardımcısı Liao Min, aynı Boao Forumu panelinde, dijital finansal altyapının ileride parçalanabileceği konusunda uyarıda bulundu. Çin’in uluslararası işbirliğine ve standart oluşturma koordinasyonuna “derinlemesine” dahil olması gerektiğini söyledi.

Uluslararası Para Fonu’nda genel müdür yardımcısı olan Li Bo, küresel olarak merkez bankalarının uluslararası ödemelerin verimliliğini arttırmaya yönelik tedbirlerin bir parçası olarak rezervlerini dijitalleştirmeyi düşünmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları