blank
Blockchain

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı, blockchain teknolojisi hakkında ciddi düşünüyor

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığınca yapılan açıklamada dünyanın gelecekte kullanacak olduğu en büyük teknolojilerden bir tanesi olan blockchain teknolojisi ile ilgili düşüncelerinin olumlu olduğu ve bu konuda yeni geliştirmeler için gerekli adımları atmayı sürdürdüğü açıklandı.

Yeni çalışmalar ve yeni projeler için Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı tarafından gerekli onayların verilecek olduğu, ülkenin bu yeni teknolojiden uzak kalmaması ve geride kalmaması için gerekli olan her türlü çalışmaların bakanlıkça tespit edilecek ve zincir teknolojisi hakkında Çin’de daha iyi bir ortam yaratılmasına zemin hazırlanacak olduğu açıklandı. ABD ve İngiltere tarafından zincir teknolojisi hakkında daha fazla çalışmalar olması ve daha fazla aktif şirket olmasından dolayı Çin yönetiminin de bu konuda geri kalmak istemediği ve yeni zincir teknolojisini en kısa süre içerisinde test ederek ilerleyen yıllarda devlet kurumları ve devlet dairelerinde kullanabilecek olduğu iddia edildi.

Ülkede kripto paralar ile ilgili beklentiler yüksek olsa bile blockchain teknolojisi konusunda birçok Çinli bilgi sahibi değil ve neredeyse birçok kişi blockchain kelimesinin anlamını bilmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu