HaberlerKripto Para

Çin ve Türkiye’den Sonra Şimdi de Tunus Kendi Kripto Parasını Duyurdu

Bitcoin ve kripto paraların gelişmesinden sonra Blockchain teknolojisine yatırımcıların gösterdiği ilgili son dönemde devletlere de sıçradı

Bilindiği gibi Çin Devlet Başkanı geçtiğimiz günlerde Blockchain teknolojisi ile alakalı oldukça olumlu ifadeler kullanmış ve Bitcoin fiyatının artmasında büyük bir rol üstlenmişti. Bu haberler ile geçtiğimiz günlerde 7300 dolardan 10.300 dolar seviyesine kadar yükselen BTC fiyatı kripto para sektörü ile alakalı herhangi bir girişim olduğunda doğrudan etkileniyor ve yukarı yönlü hareket ediyor.

Çin’in olumlu açıklamalarından sonra merkez bankası tarafından bir kripto para çıkarılacağı haberi de kamuoyuna duyurulmuştu. Bu hamlenin ardından Türkiye’de 2020 yılı içerisinde yerli kripto paranın testlerine başlayacağını duyuran ülkelerden oldu.

İlgili Haber
Türkiye'nin Kripto Parası İçin Tarih Verildi! 2020'de Testler Başlayacak

Daha önce Venezuela’da kendi kripto parası Petro’yu çıkardı ve hala piyasada aktif olarak işlem görüyor. Özellikle Çin gibi dünya devi ülkelerin bu sektöre girmesini tetikleyen olayın Facebook’un kripto parası Libra olduğu düşünülüyor. Zira Libra da 2020 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini ifade etmiş ve birçok önemli şirketi arkasına alarak bu projeyi başlatmıştı.

Tunus Rusya İşbirliği İle Kripto Para Çıkaracak

Kendi kripto parasını çıkaran ülkelere bugün bir yenisi daha eklendi. Tunus Merkez Bankası tarafından Rusya ile ortak çalışma yapılarak bir kripto paranın piyasaya yakın zamanda sürüleceği ifade edildi. Rusya’da faaliyet gösteren bir Blockchain şirketi ile ortaklık yapılacağı açıklandı. Her ne kadar Rusya geçtiğimiz günlerde kripto para girişiminin şu an için erken olduğunu ifade etse de Tunus ile yapacağı ortaklık sayesinde piyasayı tanımayı ve kendi kripto parasına zemin hazırlamayı düşünüyor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu