binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerÇin'de 1.9 Milyar Dolarlık Kripto Para Operasyonu!

Çin’de 1.9 Milyar Dolarlık Kripto Para Operasyonu!

Çin polisi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, yetkililerce 1.9 milyar dolarlık bir kripto para şebekesi çökertildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’de bir zamanlar Bitcoin madenciliğinin merkezi olarak bilinen Sichuan’daki polis, ekonomik suç soruşturmasında önemli bir ilerleme kaydetti. Polis, 1.9 milyar dolardan fazla para içeren büyük bir yeraltı bankası vakasını ortaya çıkardı.

Şüphelilerin stablecoin USDT ilaç ve kozmetik kaçakçılığı yapmak ve müşteriler için denizaşırı varlık alımlarını gerçekleştirmek için kullandıkları iddia ediliyor. Bu davayla bağlantılı olarak toplam 193 şüpheli tutuklandı.

İlgili Haber  Önemli Gelişme: Dev Şirket 5.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Spot ETF Alımı Yaptığını SEC'e Bildirdi!

Operasyon, Çin Halk Bankası Sichuan Şubesi Kara Para Aklamayla Mücadele Bölümü ve Devlet Döviz İdaresi Sichuan Şubesi’nin desteğiyle gerçekleştirildi.

Kısa bir süre önce ABD Başkanı Joe Biden, Çin’e ait bir kripto para madenciliği şirketine ve ortaklarına, casusluk endişelerini gerekçe göstererek bir ABD nükleer füze üssü yakınında sahip oldukları araziyi satmalarını emretmişti. Arazi, Wyoming’de kıtalararası balistik füzelerin depolandığı bir hava kuvvetleri üssüne bir milden (1,6 km) daha az mesafede.

Çin’de mevcut durumda tüm kripto para aktiviteleri yasaklanmış durumda ve madenciler yıllar önce ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail