Altcoin

Çin’den Bütün Kripto Para Sektörünü Şaşırtan Ters Hamle!

Çin'e bağlı haber ajansı, kendi NFT'sini piyasaya sürüyor.

Çin‘e bağlı olan haber ajansı, ülkede uygulanana genel yasaklara rağmen attığı bir adım ile kesinlikle çok fazla dikkat ve belki de tepki çekti.

Çin’in devlet ajansı, bu hafta içerisinde kendi dijital koleksiyon ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı. Ülkenin kripto paralara ve bunlarla ilgili her şeye savaş açtığı bu dönemde Çin’in devlet haber ajanasının NFT piyasaya sürmesi ise büyük bir olay olarak nitelendirilebilir.

İlgili Haber
3 Ton Ağırlığında Bitcoin (BTC) Madencilik Donanımı, Çin'den Çıkıyor

Çin, NFT’lere Hala İzin Veriyor

Bilindiği üzere Çin bu yılın ikinci çeyreğinden yana kripto para birimlerine tam anlamıyla savaş açtı ve ülkedeki kripto para madencilik faaliyetlerini büyük ölçüde noktaladı.

Çin’in yeni NFT koleksiyonu da bu sebeple aslında dikkat çekiyor. Söz konusu koleksiyon ürünlerinin Çin’in resmi haber ajansı Xinhua News tarafından piyasaya sürüleceği aktarıldı. Bunlar, bu yıl içerisinde yapılan haberlerden alınan fotoğraflardan oluşacak.

Xinhua, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında “eşsiz bir yıl sonu değerlendirmesi” olacağını vurguladı. Metaverse içerisine yazılacak bir dijital hafızanın da bir hayli önemli olduğunu vurgulayan Xinhua, 11 farklı koleksiyon piyasaya sürecek. Her biri toplamda 10.000 ilk baskıya sahip olacak. Koleksiyonun ise 24 Aralık tarihinden itibaren ücretsiz olarak ulaşılabilir olacağı vurgulandı.

NFT’lerin yarattığı furya görünüşe göre kripto paraların neredeyse tamamen yasaklandığı Çin içerisinde bile devam etmekte. Bu da aslında NFT’lerin 2022 yılında da kalıcı olacağına işaret etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu