HaberlerKripto ParaMetaverse

Çin’den Metaverse Uyarısı!

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu vatandaşları metaverse konusunda uyardı.

Kripto para birimlerine yönelik getirdiği yasaklardan sonra hızla büyüyen Metaverse teknolojisi hakkında vatandaşlara uyarılarda bulunan Çin hükümeti bu konuda yine bir uyarı yayınladı.

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu yaptığı açıklamada yatırımcıları Metaverse, blockchain oyunları ve Play to Earn alanlarındaki dolandırıcılık riskine karşı uyardı.

Kripto paraların popülaritesinin artması ile birlikte dolandırıcılıkta ve illegal olaylarda kullanım oranının artması gerçeğine vurgu yapan Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu, son zamanlarda hızlı büyüme kaydeden Metaverse’ün de dolandırıcılık olaylarında kullanılma oranının arttığına dikkat çekti.

Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu resmi web sitesinde yayınladığı uyarıda bazı şirketlerin Metaverse’ün gelişiminden yararlanarak dolandırıcılık, sanal gayrimenkul spekülasyonları ve yasadışı fon toplama yaptığını belirtti.

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu, Çin halkını uyararak, şu ifadeleri kullandı:

“Şirketlerin bu aldatıcı faaliyetlerin ortak noktası metaverse teknolojisinin kullanılmasıdır.

Çin halkından bu aldatıcı eylemlere karşı dikkatli olmalarını, bu konuda farkındalıklarını artırmasını rica ediyoruz. Ayrıca şüpheli suçlarla ilgili ipuçları bulursanız, lütfen bunları ilgili yerel makamlara aktif olarak bildirin.”

Metaverse Çin’de Büyümeye Devam Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley bu konuda bir rapor yayınladı.

ABD’li banka Çin’de metaverse pazarının 52 trilyon yuan yani yaklaşık 8 trilyon dolara ulaşabileceğini ve Çin’li devlerin bu pazardan paylarını almak için kollarını sıvadıklarını söyledi.

İlgili Haber
Alibaba ve Tiktok Gibi Çinli Teknoloji Devleri Metaverse'e Yatırım Yapıyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu