Kripto HaberleriHaberlerÇin'in Artan Baskısı Sosyal Medya Devlerini NFT'leri Kaldırmaya Mecbur Bırakıyor!

Çin’in Artan Baskısı Sosyal Medya Devlerini NFT’leri Kaldırmaya Mecbur Bırakıyor!

Takip et

2021’den beri kripto alanına yönelik baskılarını sürdüren Çin, son olarak NFT’ler ile gündeme geldi.

Yüksek elektrik kullanımı ve çevresel endişeler nedeniyle Bitcoin madenciliğine savaş açan Çin hükumeti, ülkede faaliyet gösteren çok sayıdaki kripto madencilik firmasını kapatmıştı.

Ancak Çin’in geçen yılki kripto fiyat performansı üzerindeki etkisi tarihsel bir etki olmaya devam edecek gibi görünüyor. Nitekim ülkedeki sosyal medya devlerinden WeChat ve WhaleTalk hükumetten gelebilecek olası baskılar noktasında hala endişeye sahipler.

Söz konusu iki şirket, NFT’lerle ilgili platformları kısıtlamak için politikalarını sürekli güncelleme yoluna gidiyor. Bunun doğal bir sonucu olarak WeChat tarafından yapılan açıklamada NFT’lerin kaldırılması gündeme geldi.

Şirket, bazı hesapları koleksiyon dijital platformundan kaldırdığını açıkladı. Gerekçe olarak da operasyon kurallarının ihlalini gösterdi.

WeChat’in kaldırdığı platformlar arasında Xihu No.1’in de yer aldığı belirtiliyor. Öte yandan Dongyiyandian resmi uygulamasının da yasaklandığı ifade ediliyor.

WhaleTalk ise bir teknoloji devi olan NFTs Ant grubunun ticaretinde izinsiz “OTC” masası kullanma yaptırımlarını artırmak için politikasını yeniledi.

Birçok Şirket Önlem Alma Yoluna Gidiyor

Birçok şirket, NFT satın alımlarıyla ilgili risklerle mücadele etmek adına çeşitli önlemler alıyor. Bu önlemlerin en büyük nedeni ise çoğu NFT platformunda yasa dışı işlemlerde ve bot ticaretinde görülen artış olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları