Bitcoin

Çin’in Önde Gelen İsmi, İyi Haberi Paylaştı: Bu Dönem Bitecek mi?

Jihan Wu, Çin'in kripto para yasaklarının da geride kalacağını ifade etti.

Kripto para sektörünü kasıp kavuran Çin yasakları kesinlikle sektörün dengesini değiştirdi.

Çin’in neredeyse her ay yeni bir yasak açıklaması ve bunların fiyatlarda sert düşüşlere yol açması artık birçok yatırımcının tepkisini çekmekte.

Son gelen açıklamalar ile kripto para işlemlerinin tamamen yasaklandığı haberi ise son nokta oldu.

Çin’in bu yasaklarının devamının geleceği endişesi sürse de ünlü bir isim bunların yakında biteceğinin sinyalini verdi.

Çin Yasakları Kısa Sürecek

En büyük madencilik şirketlerinden Bitmain’in kurucu ortaklarından olan ve Çin’deki kripto para ekosisteminin ünlüleri arasında yer alan Jihan Wu, son durumu değerlendirdi.

Wu, Çin yasakları sonrasındaki büyüme imkanlarını anlattığı röportajında, bu “kısa süreç” sonrasında yeniden büyümenin hızlanacağını belirtti.

Wu, regülasyonların oldukça anlaşılabilir olduğunu vurguladıktan sonra bu kısa dönemin de yakında biteceğini ve hem Çin hem de küresel ölçekte büyümenin geleceğini ifade etti.

Wu tam olarak bu regülasyonların neden gerekli olduğunu açıklamasa veya yasağın ne zaman biteceğini belirtmese de özellikle ABD’nin kripto paraları yasaklamayacağını belirten açıklaması sonrası bunu yakın vadede görmemiz oldukça makul duruyor.

FED Başkanı Jerome Powell, kripto paraların yasaklanmayacağını belirttiği konuşması sonrasında aslında kripto para sektöründe bir rahatlama görüldü ve Çin olmazsa ABD’nin desteği ile bunun devam edebileceği şu an konuşulmakta.

İlgili Haber
FED Başkanı Powell, Bitcoin ve Kripto Paralar İle İlgili Net Konuştu!

Çin’in ise bu rekabette geri kalmamak için adım atmak zorunda kalabileceği konuşuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu