Borsa

Çin’in Sosyal Medya Devinden Huobi, Binance ve OKEx’e Karşı Sert Hamle!

Çin'in sosyal medya devi Weibo, önde gelen borsalardan Huobi, Binance ve OKEx'in hesaplarını askıya aldı.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen ve milyarlarca kişi tarafından kullanılan Weibo, kısa süre önce oldukça çarpıcı bir adıma imza attı. Weibo, Çin merkezli kripto para borsaları Huobi, OKEx, Binance ve MXC’nin hesaplarını askıya aldı.

Çin Hükümeti İmzalı Bir Karar Olabilir

Çin içerisindeki kripto para yatırımcıları bu yasağı sabah saatlerinde fark etti ve kökü Çin’e dayanan kripto para borsalarının resmi hesaplarının askıya alındığı ortaya çıktı. Weibo’nun direkt olarak Çin hükümeti tarafından verilen emirleri uyguladığı ve daha önce de sansür için farklı borsaların hesaplarını askıya aldığı biliniyor. Sosyal medya devinden bu konu hakkında ise henüz resmi açıklama gelmedi.

Aslında Weibo daha önce de borsalara karşı benzer adımlar atmıştı. Binance’in resmi Weibo hesabı ve üst düzey yöneticilere ait birkaç hesap, geçtiğimiz yıllarda da askıya alınmış ancak bu çok uzun süre devam etmemişti. Çin içerisinde en çok kullanılan 3 kripto para borsası konumundaki Huobi, OKEx ve Binance’in şimdiki yasaklaması ise daha öncekilerden daha uzun sürebilir.

Borsa Tokenleri Değer Kaybediyor

Çinli yatırımcıların kafası da bu sansür ile karışmış gibi gözüküyor. BNB, bu yasak haberi sonrasında %4,6 düşüş yaşarken HT %8,6 OKT ise %1,3 değer kaybı gördü. Borsa tokenlerinin Çin hükümetinden gelecek olası bir kötü haber ile ise çok daha sert düşmesi mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu