Kripto HaberleriEthereumCitibank'tan Ethereum (ETH) Raporu!

Citibank’tan Ethereum (ETH) Raporu!

Takip et

Ethereum (ETH) topluluğu ve kripto para piyasası Eylül ayında gerçekleşmesi planlanan iş kanıtı sisteminden (PoW) daha çevre dostu hisse kanıtı (PoS) sistemine geçişi öngören Merge yükseltmesini merakla bekliyor.

Merge yükseltmesini ve sonuçlarını ele alan Citibank, bir araştırma raporunda yükseltmenin Ethereum için bazı sonuçları olacağını söyledi.

Citibank’a göre bu sonuçlar arasında daha düşük enerji yoğunluğu ve deflasyonist bir varlığa geçişin olacağını belirtti.

Banka hazırladığı raporda, PoW’dan PoS’ a geçişle ETH üretiminin yılda %4.2 oranında azalacağını ve ETH’nin daha deflasyonist hale geleceğini söyledi.

Citibank’a göre ETH bu yükseltmeyle, bir değer deposu olarak daha sağlam bir statü kazanacak.

“PoS’a geçiş, ETH’yi nakit akışlarıyla daha verimli bir varlığa dönüştürecek bu bağlamda da Ethereum hem getiri sağlayan hem de deflasyonist bir varlık olacak.

Ayrıca birleştirme sonrası ETH, enerji harcamasının %99,95 oranında azalması beklendiğinden, nispeten enerji verimli ve çevre dostu bir kripto varlığı olarak görülebilir.”

Merge Nedir?

Ethereum blok zinciri için planlanan beş yükseltmeden biri olan Merge, Ethereum ağının PoW’dan PoS sistemine geçişi öngörmektedir.

Bu yükseltmeyle hem işlem ücretlerini azaltmak hem de işlem hızını artırmak hedefleniyor.

İlgili Haber
Ethereum 2.0 İçin Gözler Bu Tarihe Çevrildi! ETH Merge Nedir? ETH 2.0 Nedir?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları