BitcoinHaberler

CME Group, Bitcoin Opsiyon Ürününün Tarihini Paylaştı

Opsiyon sözleşmesi için 13 Ocak 2020 tarihi verildi

Dünyanın lider ve en çeşitli türev ürünleri pazarı olan CME Group, Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmesi için 13 Ocak 2020 tarihini işaret etti. Haber, CME Group’un kendi sitesinde yayınlandı.

Eylül Ayında Ürünle İlgili Detaylar Paylaşılmıştı

Eylül ayında söz konusu ürün hakkında detaylar paylaşılmış ve her bir sözleşmenin 5 Bitcoin’den oluşan bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi tabanlı olacağını belirtmişti. Ürünün en önemli artısının ABD’de Pazar ve Cuma günleri arasında alım satıma açık olması olarak görülüyor.

Tim McCourt’ın bugün yaptığı açıklama şöyleydi:

Bundan yaklaşık iki yıl önce Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ürünlerinin piyasaya ilk kez çıkışından bu yana kullanıcılar opsiyon ürünlerine ilgisi büyük oldu ve hala da bu tarz ürünler ilgi görmeye devam ediyor. Kullanıcıların bu ürünlere bu denli yoğun ilgi göstermesinin sebebi, Bitcoin opsiyon ürünlerinin kripto para sektöründe garanti ve risk eşitlemesi sağlaması olarak biliniyor. Bitcoin opsiyon ürünlerinin müşterilerimize risklerini kontrol altına alabilmeleri için mükemmel bir esneklik sağlayacağını düşünüyoruz.

Bakkt da Geçen Ay Bitcoin Opsiyon Ürününün Haberini Vermişti

Öte yandan rakip borsa Bakkt da geçtiğimiz ay Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için bir opsiyon sözleşmesi çıkaracağını duyurmuştu. Borsa, düzenlenmiş ilk Bitcoin opsiyon sözleşmesi olacak olan bu ürünü 9 Aralık’ta piyasaya sürecek.

Ardı ardına gelen opsiyon sözleşmesi haberlerinin kripto para piyasasını önemli ölçüde etkileyeceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu