BitcoinEthereumHaberler

CME, Yeni Bitcoin ve Ethereum Sözleşmeleri İçin Tarih Verdi!

CME yeni kripto para opsiyonlarını duyurdu.

Dünyanın en büyük borsaları arasında yer alan ve türev çeşitliliği en fazla olan Chicago Ticaret Borsası (CME) bugün “yeni Mikro Bitcoin ve Mikro Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri” başlatacağını duyurdu.

Mikro Bitcoin ve Mikro Ethereum vadeli sözleşmeleri temel tokenin onda biri büyüklüğünde bir bedelle satılacağından aktif işlem yapan kurumsal ve bireysel yatırımcılara kadar geniş bir yelpazeye hitap edecek.

Bu küçük sözleşmeler daha fazla yatırımcının Bitcoin ve Ethereum işlemi yapmasına olanak tanıyacak.

CME yatırımcılara aylık veya haftalık sona erme seçenekleriyle uzun ve kısa vadeli yatırım yapma imkanı sunacak.

Bu sözleşme seçeneği yatırımcılara belirli aralıklarla sunuluyor. İlk uygulama 3 Mayıs 2021 yılında başlamıştı.

Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Mikro Vadeli İşlem sözleşmelerinin daha küçük boyutlu olması nedeniyle daha esnek bir ticaret fırsatı sunduğunu ifade uzmanlar bu sözleşmelerin likiditeyi artıracağını belirtiyor.

Bazı Uzmanların görüşleri şu şekilde;

CME Group Hisse Senedi ve FX Ürünleri Küresel Başkanı Tim McCourt: “Bir yıldan daha kısa bir süre önce, yaklaşık 5,2 milyon kombine Micro Bitcoin ve Micro Ether vadeli işlem sözleşmesi el değiştirdi. Temel sözleşmelerin gücü ve likiditesine dayanarak, mikro boyutlu seçeneklerimiz, her büyüklükteki tüccarın piyasayı verimli bir şekilde girmesini sağlayacak.”

Genesis Global Trading’de Türev Ürünler Başkanı Joshua Lim: “Mikro opsiyonlar, yatırımcıların aradığı hedeflenen risk maruziyetini sağlıyor. ”

DRW İlişki Yönetimi Başkanı Rob Strebel: “Kurumsal yatırımcılarımızla çalışırken, güvenli ve düzenlenmiş kripto varlıklara maruz kalma için güçlü bir talep olduğunu biliyoruz. CME Group’tan gelen bu yenilik, listelenen seçenekler alanında memnuniyetle karşılanan esneklik sağlıyor ve bu ürünlerin yeni yatırımcıları çekmeye ve kriptoyu büyütmeye yardımcı olmasını bekliyoruz.”

Akuna Digital Assets CEO’su John Harris: “Bu sözleşmelerdeki seçeneklerin, mevcut piyasa katılımcılarına düşük maliyetli risk arayışında daha fazla esneklik sağlamanın yanı sıra, daha ayrıntılı boyutlandırmayı tercih eden yeni katılımcılara piyasayı açacağını düşünüyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu