AltcoinHaberler

CME’den 11 Altcoine Destek! İşte Detaylar

CME'den 11 kripto paraya ilişkin ilk hamle geldi.

Dünyanın en büyük türev borsası CME ve önde gelen kripto para kıyaslama endeksleri sağlayıcısı CF Benchmarks bugün yeni bir duyuru yayımladı.

Buna göre CME ve CF, 11 kripto para birimi için referans oran ve gerçek zamanlı endeks başlatacak.

Bu referans oran ve endeksler 25 Nisan’dan itibaren CF tarafından günlük olarak hesaplanacak ve yayınlanacak.

Bu oranları şu altcoinleri içerecek:

Algorand (ALGO),  Cosmos (ATOM),  Solana (SOL), BitcoinCash (BCH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), Uniswap (UNI)

CME Group Küresel Sermaye ve FX Ürünleri Başkanı Tim McCourt konuya ilişkin şunları söyledi:

“Dijital varlık piyasası genişlemeye devam ettikçe, sağlam, düzenlenmiş referans oranlarına dayalı güvenilir, standartlaştırılmış kripto para birimi fiyatlandırma bilgilerine yönelik artan bir talep var.

Bugün toplam yatırım yapılabilir kripto para piyasa değerinin %90’ından fazlasını yakalayan bu yeni karşılaştırma ölçütleri, tüccarların, kurumların ve diğer kullanıcıların kripto para fiyat riskini, fiyat portföylerini güvenle ve daha doğru bir şekilde yönetmelerine veya ETF’ler gibi yapılandırılmış ürünler oluşturmalarına olanak sağlamak için tasarlandı.”

CME CF referans oranları ve gerçek zamanlı endeksler, düzenli uzman gözetimine sahip sağlam metodolojilere dayanmaktadır ve artan şeffaf, düzenlenmiş ve 24 saat fiyatlandırma ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Fiyat standardı için 3 Mayıs’tan itibaren Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit ve Kraken’den veriler alınacak.

Kraken OTC Opsiyon Ticareti Başkanı Juthica Chou, söz konusu hamlenin yatırımcılara daha fazla kripto para maruziyeti sunacağına ifade ederek şunları söyledi:

“Piyasa altyapısının geliştirilmesi, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinin dijital varlık sınıfına kolayca dahil olabileceği anlamına geliyor. 11 yeni endeksin piyasaya sürülmesi, geleneksel yatırımcıların zaten aşina oldukları bir dizi ürün aracılığıyla çok daha geniş bir kripto para birimi yelpazesine maruz kalmaları için kapıyı açıyor.”

*Bunlar hali hazırda CME’de takas edilebilir vadeli ürünler değildir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu