AltcoinHaberler

CNBC: Kripto Şirketleri Hem Fikir, Binlerce Altcoin Çökecek!

Uzmanlar pek çok altcoinin piyasadan silineceğini düşünüyor.

Kripto para birimleri sert bir kışın ortasındayken sektörün geleceğine dair beklentiler pozitif bölgede kalmaya devam ediyor. Peki bu olumlu beklentiler bütün kripto paraları veya altcoinlerin tamamını kapsıyor mu?

Tabii ki hayır. Bildiğiniz üzere kripto para birimlerindeki hype’tan yararlanmak isteyen pek çok dolandırıcı proje var. Hali hazırda 19.000’den fazla kripto para birimi var bunların bir çoğu insanları dolandırmak üzerine kurulu.

CNBC’de bugün yayımlanan bir makalede kripto endüstrisindeki isimlerin açıklamalarına atıf yapılarak “pek çok kripto paranın çökeceği” ifade edildi. Uzmanlar buradaki çöküşü “dotcom balonunun” erken günleriyle karşılaştırırken şu ifadeleri kullandılar:

Web3 Vakfı CEO’su Bertrand Perez: 

“Temelde çok fazla blok zincirin ve çok fazla tokenin olduğu bir aşamadayız. Terra çöküşü sonrası bu daha da dikkat çekti. Bu durum kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Şimdi kriptoda olanın bir benzerini 2000’lere girerken yaşadık. İnternetin başlangıcında bir çok dotcom şirketi vardı ve bunların çoğu dolandırıcıydı. Bunlar herhangi bir değer üretmiyordu ve hepsi temizlendi. Şimdi ise çok faydalı ve temiz şirketlerimiz var.”

Ripple CEO’su Brand Garlinghouse:

“Bugün 19.000 kripto paraya gerçekten ihtiyacımız olup olmadığının sorulmasına gerek var. Normal paralar tarafına baktığımızda 180 tane para birimi var.”

Guggenheim Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd:

“Kripto paraların çoğu çöp ancak Bitcoin ve Ethereum hayatta kalacak.”

FTX US CEO’su Brett Harrison:

“Şu anda var olanların hepsi hayatta kalamayacak. Blok zincirleri düşündüğümüzde muhtemelen önümüzdeki 10 yıl içerisinde yüzlerce farklı blok zincir olmayacak. Bence farklı türden uygulamalara hizmet eden bir kaç kazanan olacak. Bunu zamanla göreceğiz.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Analist Altcoinlerde Aradığı 4 Özelliği ve Ayı Piyasasında Hayatta Kalacak 4 Altcoini Açıkladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu