Kripto HaberleriBorsaCoinbase, BUSD'yi Askıya Alma Kararı Aldı!

Coinbase, BUSD’yi Askıya Alma Kararı Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika merkezli kripto para alım-satım platformu Coinbase, ülkede son haftaların tartışma konusu olan Binance USD (BUSD) stablecoin için kritik bir karar aldı.

Coinbase bugün yaptığı resmi duyuruda 13 Mart 2023 tarihinde BUSD alım-satım işlemlerini askıya alacağını açıkladı. Borsa uygulamaya alacağı kararı Paxos’un günler önce aldığı aksiyona dayandırıyor.

Ülkede faaliyet gösteren kripto şirketi Paxos, New York’un finans düzenleme kurumundan gelen bir talebe ithafen BUSD token ihracını durdurmak zorunda kaldı.

Kaynaklara konuşan Coinbase sözcüsü karar alırken kendi insiyatiflerini kullandıklarını belirtti:

“BUSD ticaretini askıya alma kararımız kendi iç denetim sürecimize dayanıyor. Binance USD artık bizim listeleme standartlarımızı karşılamıyor.”

Borsa yaptığı açıklamada BUSD sahibi müşterilerin para çekmeye devam edeceklerini belirtti. Ancak belirtilen tarihden itibaren Coinbase platformlarında BUSD ticareti artık olmayacak.

Amerikalı Otoriteler Binance’ın Üzerine Gidiyor

Binance ülkede daha önce sorunlarla karşılaşsa da 2023 yılı dev borsa için çetin ceviz geçiyor. Amerikalı finans düzenleme kuruluşları Binance.US platformunu kıskaç altına aldı.

Binance kurucusu CZ, bu nedenle bölgede planladığı bazı yatırımları askıya aldığını Twitter’dan duyurdu.

Bitcoin’deki yaklaşık 400 dolarlık geri çekilmenin bu haberden sonra yaşandığı görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları