binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaCoinbase Hisse Fiyatları Rekor Kırarken ARK Invest Satış Yapmaya Devam Ediyor: İşte...

Coinbase Hisse Fiyatları Rekor Kırarken ARK Invest Satış Yapmaya Devam Ediyor: İşte Son Satılan Hisse Miktarı

Cathie Wood'un ARK Invest'i, Coinbase hisse senedi fiyatı 270 doların üzerine çıkarken hisseleri elinden çıkarıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ihraç eden 10 şirketten biri olan ARK Invest, hisse senedi fiyatı 270 doların üzerine çıkarken Coinbase hisselerinden kâr alıyor.

ARK, Hisse Senedi Fiyatı 270 Doların Üzerine Çıkınca 52 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Sattı

TradingView verilerine göre, Cathie Wood tarafından kurulan yatırım şirketi, Coinbase’in 21 Mart’taki 262 dolarlık kapanış fiyatına dayanarak, ARK Innovation ETF’den (ARKK) yaklaşık 35 milyon dolar değerinde 133.533 hisse çıkardı.

ARK ayrıca ARK Yeni Nesil İnternet ETF’sinden (ARKW) 59.215 hisse ve ARK Fintech Innovation ETF’sinden (ARKF) 6.778 hisse daha çıkardı. Satışın tamamı 21 Mart kapanış fiyatı üzerinden 52,3 milyon dolar değerinde.

Satış, Coinbase hisselerinin istikrarlı büyümesini sürdürerek Aralık 2021’den bu yana ilk kez 270 doların üzerine çıkmasıyla gerçekleşti. TradingView’e göre, Coinbase hisseleri 21 Mart’ta kısa süreliğine 276 doları aştı.

İlgili Haber  Bu Altcoin, Çinli Dev şirket Alibaba İle İşbirliğine Gittiğini Duyurdu!

ARK’ın son Coinbase satışı, 2024 yılında şimdiye kadarki en önemli satışlarından biri. Bir önceki büyük satış 11 Mart’ta gerçekleşmiş ve ARK 270.365 Coinbase hissesi satmıştı.

16 Şubat’ta ARK, üç ETF’sinden 499.149 COIN hissesi satarak 2024’ün şimdiye kadarki en büyük Coinbase satışını yaptı. TradingView’den alınan verilere göre, o gün Coinbase hisseleri mevcut fiyattan %37 daha düşük, yani 190 dolar civarında işlem gördü.

Bu yazının yazıldığı sırada, Coinbase hisseleri son altı ayda yaklaşık %250 artış gösterdi.

ARK, 2023’te ve 2024’ün başlarında Coinbase hisselerini aktif olarak elden çıkarıyor. Şirket, 2021’de piyasaya çıkışının ardından büyük miktarda Coinbase hissesi satın almıştı. Şirket, Coinbase hisseleri çok fazla kar ettiği ve yatırım sepetindeki kar ağırlığı arttığı için satış yolunu tercih ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail