BorsaHaberler

Coinbase Yöneticileri Satışlardan 1,2 Milyar Dolar Kazandı!

Düşüşten ABD borsalarında listeli kripto para şirketlerini de vurdu.

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş ABD borsalarında listeli kripto para şirketlerini de vurdu.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase geçtiğimiz yıl Nasdaq’ta listelenmeye başlamış ve listelemeden kısa süre sonra düşüş trendine girmişti.

Listelendikten sonra 429$’a kadar yükselen hisse, bugün itibariyle 70$ seviyelerinden işlem görüyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre hisse fiyatlarının %85 oranında düştüğü bu süreçte Coinbase yöneticileri 1 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Kurucu ortaklar Brian Armstrong ve Fred Ehrsam ile birlikte operasyon direktörü Emilie Choi ve Baş Ürün sorumlusu Surojit Chatterjee hisse satışlarından yaklaşık 1,2 milyar dolar gelir elde etti.

Bitcoin’de ve kripto para piyasalarında yaşanan satışın COIN hissesine sahip yatırımcıları etkilediği görülürken, Coinbase hissesi sadece Mayıs ayında %40 düştü.

Bazı analistler ilk halka arz ve sonrasında bu satışların normal olduğunu ifade ederken, WSJ’ye konuşan Coinbase sözcüsü “Coinbase yöneticileri şirketin uzun vadeli beklentilerine bağlılıklarını sürdürüyor ve büyük pozisyonlarını koruyor” dedi.

Şimdiye kadar 292 milyon dolar değerinde hisse satan Brian Armstrong şirketin hala %59,5 hissesine sahip.

En fazla satışı ise kurucu ortak Fred Ehrsam yaptı. Ehrsam hisse satışlarından yarım milyar dolara yakın gelir elde etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu