Borsa

Coinbase’den Dev Genişleme Hamlesi: Bu Ülkenin En Büyük Kripto Para Borsasını Satın Alıyor!

Coinbase'in, bu ülkenin en büyük kripto para borsasını satın almayı planladığı ortaya çıktı.

Kripto para borsası Coinbase, Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin’in sahibi 2TM’i satın almak için görüşmelere başladı.

Coinbase ile 2TM Arasındaki Anlaşma Nisan Ayında Duyurulabilir

Yerel haberlere göre Coinbase ile 2TM arasındaki görüşmeler geçtiğimiz yıldan bu yana devam ediyor ve Nisan ayında anlaşmaya varıldığı açıklanabilir.

Mercado Bitcoin 2021 yılında müşteri sayısını 1.1 milyon arttırarak 3.2 milyon kullanıcıya ulaştığını bildirmişti. Borsanın işlem hacmi ise 2021 yılında 7.1 milyar dolara kadar yükseldi.

Haziran ayında 2TM 200 milyon dolarlık bir finansman turu düzenlemiş ve Kasım ayında gerçekleştirdiği ikinci finansman turunda ise 50 milyon dolar yatırım alarak şirketin değerini 2.1 milyar dolara taşımıştı.

2021 yılında Brezilya’nın stablecoin hacmi üç katına çıkıp ülkede bir kripto para adaptasyonu patlaması yaşanması ile birlikte Coinbase, Binance ve Crypto.com gibi borsalar ülkeye odaklanmaya başlamıştı.

2020 yılı Kasım ayında Coinbase, Brezilya’da bir mühendislik merkezinin kurulduğunu duyurdu ve oradaki ekibini genişletmek için farklı pozisyonlarda iş ilanı açtı.

Diğer Kripto Para Borsaları da Brezilya’da Aktif Çalışıyor

Binance tarafında ise Brezilya’da daha çok bankaların ve ödeme işlemcilerinin satın alınması planı bulunuyor.

İlgili Haber
Binance CEO'su Bu Ülkeyi Hedef Aldı: Banka ve Ödeme Şirketleri Satın Alacağız

2TM şirketi CEO’su Roberto Dagnoni’nin açıklamalarına göre şirket Latin Amerika bölgesinde Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’da satın alımlar yaparak büyümeyi hedefliyor. Ocak ayında ise şirket Portekiz’in regüle edilen ilk kripto para borsasının çoğunluk hissesini satın almıştı.

2TM, Mercado Bitcoin şirketinin sahibi olmasının yanı sıra Meubank, MB Digital Assets, Bitrust, Blockchain Academy ve MezaPro şirketlerinin sahibi olarak biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu