coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCoinbase'den Sürpriz Açıklama: "Zcash (ZEC) Madencilik Görünümü Risk İçeriyor, Yeni Önlemler Alıyoruz"

Coinbase’den Sürpriz Açıklama: “Zcash (ZEC) Madencilik Görünümü Risk İçeriyor, Yeni Önlemler Alıyoruz”

ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'den yapılan açıklamada gizlilik tokeni Zcash için önlem alındığı bildirildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coinbase, kullanıcılarına Zcash (ZEC) ağındaki madencilik havuzu merkezileşmesi riski hakkında bir uyarı yayınladı.

Coinbase’e göre, ViaBTC adlı madencilik havuzu, tek başına ağın hash gücünün %51’inden fazlasını kazanmış durumda ve bu da blok zincirinin güvenliği ve bütünlüğü için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

Zcash, işlemleri doğrulamak ve yeni coin üretmek için proof of work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanan gizlilik odaklı bir kripto para. PoW, madencilerin hesaplama güçlerini kullanarak karmaşık matematiksel problemleri çözmek için rekabet etmelerini gerektiriyor.

Ancak, tek bir madenci veya madencilik havuzu ağın hash gücünün yarısından fazlasını kontrol ederse, potansiyel olarak blok zincirini çift harcama saldırıları gerçekleştirmek veya işlemleri sansürlemek gibi çeşitli şekillerde manipüle edebilirler.

İlgili Haber
Binance'ten Ayrılmaların Ardından Büyüyen FUD'a CZ'den Sert Yanıt Geldi, Yeni Binance US CEO'su Kesinleşti

Coinbase, Zcash Madencilik Havuzundaki Tehlikeye Karşı Önlemlerini Açıkladı

Coinbase’in Blockchain Güvenlik ekibi, desteklediği PoW ağlarının hash gücü dağılımını sürekli olarak izlediğini ve kullanıcılarını potansiyel saldırılardan korumak için uygun önlemleri uyguladığını söylüyor. ViaBTC’nin Zcash’in hash gücü üzerindeki hakimiyetinin tespit edilmesine yanıt olarak Coinbase şu adımları attı:

  • Zcash onay gereksinimi 110 bloğa çıkarıldı, bu da kullanıcıların para yatırma işlemlerinin onaylanması için yaklaşık 2.5 saat beklemeleri gerektiği anlamına geliyor. Bu, çift harcama veya hileli işlem riskini azaltıyor.
  • Borsa, Zcash alım satımlarını yalnızca limit moduna geçirdi; bu da kullanıcıların piyasa emri değil yalnızca limit emri verebilecekleri anlamına geliyor. Bu, olası saldırıların neden olduğu herhangi bir dalgalanmanın etkisini azaltacak.
  • Coinbase Zcash’in arkasındaki ekip olan Electric Coin Company ve madencilik havuzu operatörü ViaBTC ile endişeleri gidermek ve %51 saldırı riskini azaltmaya yönelik öneriler sunmak için görüşmelerde bulundu. Coinbase daha merkezi olmayan bir Zcash madenciliği umduğunu ifade etti ve her iki tarafın da bu hedefe ulaşma çabalarını desteklediğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail