Kripto HaberleriBorsaCoinbase'in Son Hamlesi Tepki Çekti: Ev Adresi Bile İsteniyor!

Coinbase’in Son Hamlesi Tepki Çekti: Ev Adresi Bile İsteniyor!

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve halka arz edilen Coinbase, şimdi gizlilik ile ilgili bir karara imza attı.

Coinbase kısa süre önce çok fazla gelişmeye imza attı ve bütün bunlar tepki çekmeye devam ediyor. Bundan birkaç yıl önce dünyanın en büyük kripto para borsası olan Coinbase aslında yavaş yavaş bütün popülerliğini kaybetmeye başlamış gibi gözüküyor.

Coinbase, Gizliliğe Karşı Bir Hamle Yaptı

Twitter’da paylaşılan ve Coinbase tarafından kullanıcılara gönderilen bildiriye göre, bundan sonra ev adresi bile talep edilecek. Coinbase, özellikle Hollanda regülasyonları kapsamında bazı kullanıcıların bazı işlemleri için ekstra bilgiler talep edecek.

Bu bilgiler arasında paranın gönderildiği kişinin adı, fiziksel adresi ve transferin amacı yer alıyor. Bu da aslında tam olarak tipik bir banka transferi gibi gözükmekte.

Hollanda kanunlarına bakıldığında ise bunun bankacılık yasasında olduğu ve Hollanda içerisinde yaşayan kullanıcıların bunu yapmaktan başka şansa sahip olmadıkları görülüyor. Ancak Coinbase Hollanda dışındaki diğer bazı ülkeler için de aynı tedbirleri almış durumda.

Böylelikle Coinbase’in önümüzdeki süreçte regülasyonlar ile tam uyumlu olacakları mesajı verdiği görülüyor.

Zira borsanın hem ticari hacimlerinin düştüğü hem de işten çıkarmaların her geçen gün arttığı biliniyor. Üzerine bir de TerraUSD (UST) tokeninin listelenmesi ile ilgili dava açılması borsanın denetimleri daha sıkı tutacağının bir habercisi.

İlgili Haber
Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody's, Kripto Para Borsası Coinbase Hakkında Açıklama Yaptı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları