Kripto HaberleriBorsaCoinFLEX, 47 Milyon Dolarlık Kayıplarını Gidermek İçin Yeni Planını Açıkladı

CoinFLEX, 47 Milyon Dolarlık Kayıplarını Gidermek İçin Yeni Planını Açıkladı

Takip et

Kripto para sektörü özellikle geçtiğimiz haftalarda büyük bir zincirleme etki yaşadı. Celsius, 3AC, Terraform Labs ve BlockFi gibi şirketleri etkileyen bu likidite azlığı ve iflas zinciri, kripto para borsası CoinFLEX’i de zor duruma düşürmüştü.

İlgili Haber
Bir Kripto Para Platformu Daha Çekim İşlemlerini Durdurduğunu Duyurdu!

CoinFLEX, Planını Açıkladı

CoinFLEX, geçen hafta yaptığı açıklamada olağanüstü piyasa koşulları nedeniyle tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu vurgulamıştı.

Normalde Three Arrow Capital ile ilişkisi olduğu iddia edilen şirket o tarihlerde ise 3AC ile ilişkisinin bulunmadığını vurgulamıştı. CoinFLEX söz verdiği gibi 27 Haziran tarihinin gecesinde konu ile ilgili bir açıklama yayınladı ve yeni bir rehabilitasyon planı ortaya koydu.

CoinFlex tarafından yapılan yeni açıklamada likidite azlığını dengelemek ve kullanıcıların para çekimlerinin önünü açmak için 47 milyon dolarlık token satışı yapılacağı vurgulandı.

Recorvery Value USD (rvUSD) isiml yeni token 1 dolarlık değere sahip olacak. CoinFLEX’in 47 milyon dolarlık kaybını gidermek için satılacak olan token, 28 Haziran tarihinden 1 Temmuz tarihine kadar satışta olacak ve 30 Haziran tarihinde ise para çekme işlemlerinin açılması bekleniyor.

Söz konusu kripto para, ABD vatandaşı olmayan “sofistike yatırımcılara” satılacak ve yatırımcı başına en az 100.000 dolarlık alım yapılabilecek. Bunu cezbedici kılmak için ise rvUSD alanlara %20 yıllık kazanç faizi verilecek.

Sofistike yatırımcı ise yıllık en az 200.000 dolarlık geliri ve toplam 1 milyon doların üzerinde malvarlığı olan kişiler için kullanılıyor. CoinFLEX’in sitesinde de söz konusu ibarenin yer aldığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları