Ana SayfaHaberlerCoinFLEX, Roger Ver'den 84 Milyon Dolarını Geri Almak İçin Planını Açıkladı!

CoinFLEX, Roger Ver’den 84 Milyon Dolarını Geri Almak İçin Planını Açıkladı!

Takip et

Kripto para borsası CoinFLEX bugün paylaştığı blog yazısında, bir müşteriden 84 milyon dolarlık zararını tahsil etmek üzere Hong Kong’da tahkim işlemlerine başladığını duyurdu.

CoinFLEX CEO’su Mark Lamb, yatırımcı Roger Ver’in USDC’de 47 milyon dolar değerinde bir kredi sözleşmesinde temerrüde düştüğünü söyledikten sonra şirket geçen ay para çekme işlemlerini durdurmuştu.

Lamb o dönemde Twitter’da yaptığı açıklamada, sözleşmenin Ver’in “herhangi bir negatif öz sermayeyi garanti etmesini” gerektirdiğini ve kendisine bir temerrüt bildirimi yapıldığını söylemişti.

Buna karşılık Ver, Twitter’da bir kredide temerrüde düştüğüne dair söylentilerin yanlış olduğunu yazdı.

CoinFlex’in açıklamasına göre karşı tarafların teminatlarını likidasyona uğratmanın getirdiği slippage maliyeti beklenenden daha yüksekti.

CoinFLEX, Roger Ver’in Kendilerini 84 Milyon Dolar Zarara Uğrattığını İddia Ediyor

CoinFLEX’in kurucu ortakları Lamb ve Sudhu Arumugam bugünkü blog yazılarında, teminatların tasfiye edilmesinin ardından “hala yaklaşık 84 milyon ABD doları tutarında önemli bir açık olduğunu, bu nedenle bu borcu geri almak için harekete geçtiklerini” söyledi.

Yazıda, müşterinin adı belirtilmeden, “ilettiğimiz 47 milyon dolarlık orijinal tahmin, önemli FLEX coin pozisyonlarını tasfiye etmedeki ciddi kaybı içermiyordu” denildi.

Blog yazısının devamında şu ifadeler yer aldı:

“Bu kişi önce bizden hesabını tasfiye etmemizi istedi, ancak daha sonra önemli bir süre boyunca bize vadeli işlem pozisyonlarını fiziksel olarak teslim almak için borsaya yüklü miktarda fon göndermek istediğini söylemeye devam etti. Şu anda anlıyoruz ki bu kişi bizi oyalamış ve piyasada hiçbir zaman gerçekleşmeyen bir yükseliş umut etmiş.”

İki yönetici ayrıca Hong Kong’da müşterinin dünya çapındaki varlıklarına uygulanabilecek bir yaptırım kararı için 12 aylık bir süreç gerektiğini de bildirdi.

Bu arada, şirketin yeni yatırımcılardan sermaye toplamaya ve nihayetinde para çekme işlemlerine devam etmeye çalıştığı belirtilen yazıda, şirketin müşterilerinin bakiyelerinin %10’unu bir hafta içinde para çekmeye hazır hale getirmeyi amaçladığı ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları