bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerCoinList'ten Rekor Büyüme: Türkiye'deki Kullanıcı Sayısı 81 Kat Arttı!

CoinList’ten Rekor Büyüme: Türkiye’deki Kullanıcı Sayısı 81 Kat Arttı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörünün en tanınan borsalarından ve ICO platformlarından birisi olan CoinList, aldığı son yatırım ile resmen unicorn statüsüne ulaştı.

Özellikle piyasaya sürdüğü kripto para birimleri ve yaptığı satışlar ile bilinen CoinList, 100 milyon dolarlık bir fonlama yaptı ve toplam değerlemesini 1,5 milyar dolara kadar çıkarttı.

CoinList tarafından yapılan açıklamada bu fonlama ile birlikte işletmenin büyütüleceği ve çalışan kaynağının arttırılacağı vurgulandı. Şirket bu fonlamayı Accomplice and Angman’ın yanı sıra Fenbushi Capital, DFG, CMT Digital ve FBG Capital gibi şirketlerdendi.

Türkiye’den Rekor İlgi

CoinList’in kullanıcı tabanı ise geçtiğimiz yıla kıyasla 42 kat arttı. Bu artışın lideri ise kesinlikle Türkiye oldu.

Aktarılan bilgilere göre Türkiye tabanlı kullanıcı hesaplarında geçen yıla kıyasla tamı tamına 81 kat artış oldu. Bunu ise 44 kat artış ile Rusya izlerken, devamında 36 kat artış ile Japonya, son olarak ise 24 kat artış ile İngiltere bunları takip ediyor.

CoinList kripto para borsasının son dönemde yaptığı her bir satış ile sektöre damga vurduğu biliniyor. Solana (SOL) ve Flow (FLOW) gibi kripto para birimlerinin ön satışını da gerçekleştirmiş olan CoinList, bu sayede aslında sektörün en başarılı bazı projelerine de imza atmış oldu.

CoinList CEO’su Graham Jenkin konu hakkında yaptığı açıklamada diğer finans platformlarının aksine bir banka veya brokerage sistemi kurmak istemediklerini, sadece kripto para sektörünü ileriye götürmek isteyenlere yardım etmeyi hedeflediklerini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları