Bitcoin

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, Bitcoin (BTC) İçin Son Durumu Özetledi

Demirörs'e göre yaşanan jeopolitik karmaşa ve olaylar, Bitcoin'in statüsünü değiştirebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle bir aşağı bir yukarı gidip gelmekte. Kısa süre önce 45.000 dolar üzerine çıkan BTC bir anda ise 40.000 dolar altına çekildi.

Ünlü yatırımcı ve yönetici Meltem Demirörs ise bu konuda bir açıklamada bulundu.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor

Demirörs’e Göre Savaş, BTC’nin Statüsünü Değiştirecek

CoinShares CSO’su Demirörs, Bloomberg Technology‘e verdiği yeni bir röportajda, dünya çapında Rusya’ya uygulanan yaptırımların ve Kanada’daki kamyon şoförlerinin protesto nedeniyle banka hizmetlerine olan erişimlerini kaybetmelerinin büyük etkileri olacağını vurguladı.

Ünlü isme göre bu iki büyük olay, Bitcoin’i riskli bir varlık kategorisinden alıp, risksiz bir varlık kategorisine getirebilir.

Risk-on bir varlık olarak görülen ve olası bir savaş durumunda borsalarla birlikte düşen BTC, ünlü isme göre yakında risk-off bir varlık olup altın ve gümüş gibi değer kazanabilir.

Sadece bu Doğu Avrupa cephesinde yaşanan savaş değil aynı zamanda Kanada içerisindeki olaylar da bankacılık sisteminin devre dışı bırakılması da gözü Bitcoin ve kripto paralara çevirdi. Bence burada savaşın mağduru olan normal insanların ve sivillerin durumu anladığını görüyoruz. Bitcoin ve kripto paralar politik olmayan küresel paralardır.”

CSO, Bitcoin’in olgunlaşıp olgunlaşmadığının da aslında bu olayların devamında görüleceğini ve birkaç hafta içerisinde belli olacağını vurguladı.

Ünlü isim, önümüzdeki aylarda bununla ilgili daha çok veri gelmesini bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu