Kripto HaberleriHaberlerCoinshares Ocak Ayının Son Raporunu Yayınladı: Kurumsal Tarafta Bitcoin'e İlgi Nasıl?

Coinshares Ocak Ayının Son Raporunu Yayınladı: Kurumsal Tarafta Bitcoin’e İlgi Nasıl?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto ve dijital varlık yönetim şirketi CoinShares Ocak ayının son haftalık raporunu halka açık olarak yayınladı. Rapora göre piyasada yaşanan yükselişin ardından kripto fonlarına aktarılan varlıklar son 6 ayın rekorunu kırdı.

Dijital varlık yatırım ürünlerine Temmuz 2022’den bu yana ilk kez bir hafta içerisinde 100 milyon $’dan fazla para girişi oldu. Haftalık giriş 117 milyon $ olarak gerçekleşirken Kasım ayında gelen dibin ardından kripto fonlarındaki toplam yatırım %42 artışla 28 milyar dolara yükseldi.

Bütün Yatırımlar Bitcoin’e Gidiyor

CoinShares raporuna göre bu hafta fonlara giren 117 milyon doların neredeyse tamamı Bitcoin’e gitti.

Rapora göre Bitcoin fonlarına 115.6 milyon $ giriş gerçekleşirken Ethereum sadece 2.3 milyon dolar yatırım aldı. BTC fonlarına giren büyük miktara karşın aynı zaman diliminde short (aşağı yönlü işlem) yatırımı da 4.4 milyon $ olarak gerçekleşti.

Birden fazla kripto varlığı yöneten fonlardan 6.4 milyon $ çıkış gerçekleşmesi ise dikkat çekti. Uzmanlar, bu veriyi “kurumsal yatırımcıların kripto seçiminde dikkatli olduğu” yönünde yorumladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları