Kripto HaberleriBitcoinÇok Satan Finans Yazarından Dikkat Çeken Bir Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı...

Çok Satan Finans Yazarından Dikkat Çeken Bir Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı Geldi!

Takip et

“Moneyball” ve “The Big Short” kitaplarının yazarı finans gazetecisi Michael Lewis, kısa bir süre önce verdiği röportajında kripto paraların “çöküş yaşayabileceği” konusunda emin olduğunu açıkladı.

“Bitcoin ve Kripto Paralar İnanca Dayalı Olduğundan Sürdürülebilir Değiller”

Lewis, Bitcoin’in inanca dayalı bir varlık olduğunu söyledi ve bu yüzden uzun vadede sürdürülebilir olduğuna inanmadığını belirtti. Zira Lewis, Bitcoin’in eski bir teknolojiye sahip olduğunu savunanlar arasında.

Bununla beraber Lewis, kripto paraların geleneksel finans sektörüne göre “daha eşitlikçi” olduğunu düşündüğünü söyledi. Ünlü yazar kripto piyasasının hisse senedi piyasasına göre daha eşit olduğunu çünkü yatırımcıların herhangi bir aracıya gereksinim duymadan direkt olarak borsalar ile alım satım yapabildiğini ifade etti.

Konuşmasına merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörüne övgüler düzerek devam eden Lewis, bu teknolojinin finansal sistemde reform yapma potansiyeline inandığını açıkladı.

Lewis buna ek olarak kripto paraların uzun bir süre daha varlıklarını sürdürmeleri durumunda mevcut finansal düzene karşı ciddi bir tehdit oluşturabileceklerini söyledi.

Yazarın The Big Short Kitabı Sinemaya Uyarlanmıştı

Michael Lewis, 2010 yılında “The Big Short” isimli kitabını yayınlamasıyla birlikte öne çıkan yazarlardan biri haline gelmişti. Gerçeğe dayanan kitap, aralarında Christian Bale, Brad Pitt ve Ryan Gosling gibi starların da bulunduğu bir film kadrosuyla sinemaya uyarlanmıştı. Film, ABD’de krizin eşiğindeki bir ekonomide tüm yatırımlarını emlak sektörünün çöküşüne yapan bir dizi yatırımcı anlatılıyor.

Söz konusu filmin gerçek hayattaki ana karakteri olan Scion Capital CEO’su Michael Burry ise yaptığı açıklamalarında kripto piyasasını birçok kez eleştirmiş ve geçtiğimiz Haziran ayında çok büyük bir çöküş beklediğini açıklamıştı. Ünlü yatırımcı ayrıca Dogecoin rakibi meme token Shiba Inu’nun da eleştirmenlerinden biri olarak tanınıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

10 yıl 4 aydır bu işin içindeyim.Ve sistemin çökeceğini çok defa söylediler.Asla inanmadım biraz daha btc aldım.Ama şimdi cripto denen bu şey oturmuş fed haberini bekler oldu.Buna uyun süreci denildi… Halbuki bizim dönemimizde konuşulan tüm Dünya’da ki eşitsiz para dağılımı ve eski kafalı ingiliz ve amerika kayırıcılığının ekonomi de sadece şngilize ve Amerika için işe yaradığı bunun artık yok olması gerektiği idi.Şimdi? Oturmuş herkes fed haberini bekliyor 🤣Trade yaparken ne olur eğer trendin altına iğne bile atsa oraya koyduğun stoptan paranı alırsın 1 ay uzaklaşırsın en az !kafanı toplarsın o arada btc yarı fiyatına düşmüştür alımı yaparsın.Neyse bu cripto sistemine iğne elon Musk piyasaya girdiğinde ve milleti abuk subuk işlere soktuğunda atıldı.Şuan ölü kedi tradi yapıyoruz o kadar.Herkes aniden çıkacak olan tüm küçük yatırımcılara umut bağlayan her şeyini bu sisteme yaptıranlara olacak.Ben 100 dolar ile shiba aldım şuan ki fiyatın çok altından ama şimdi bugün birisi benim elimde bulundurulduğum miktar almak için bir ev villa parası veriyor.Abi üzgünüm siz batmaya mahkumsunuz… Söylediğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.Ama doge ile btc arasında bir fark yok.Amaç para kazanmak bunun için çok para harcamak niye?Benim tanesini 500 ile 800 dolardan aldığım şey için sen neden 40 bin dolar veriyorsun? Amaç 1 milyon dolar mı? 🤣 Tamam o zaman ver…ama bana soracak olursan 80 bin dolara gelirse önce 40 bin dolarını al sonra bekle 1 milyon doları.1 milyon dolar değil 500 bin al iyi para hayal buysa mantıklı ol bari🤣En azından şu balinaların stopları patladığında o enkazda kendine ve ailene zarar vermezsin.Unutma sen stop koyuyorsun milyar dolar basan adam stop koymuyor mu? 😅Geçen mayıs da 60 lardan 28 iğne attığında herkes çıldırıyor ayı geldi mahvolduk diyordum sen ayı görmedin balina stopları patlasın o zaman gör adamlar bana küfrediyor dalga mı geçiyorsun her şey 5 kat 10 kat altta btc %100 düştü filan🤣18 den 3 e kadar düştü 1200 dolarsan 200 dolara düştü ve o dipte yıllarca hareket olmuyor.Zannediyorsun ki bir daha çıkmayacak ama hep çıktı.Ama bir gün çıkmayabilir buna hazırlıklı olmak lazım😉

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları