Kripto HaberleriHaberlerÇöken Kripto Para Şirketlerine Yatırım Yapanların Zararı Karşılanacak Mı? ABD'li Kurum Açıkladı!

Çöken Kripto Para Şirketlerine Yatırım Yapanların Zararı Karşılanacak Mı? ABD’li Kurum Açıkladı!

Takip et

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) koruması, kurum tarafından Cuma günü yayınlanan yeni bir bilgi notuna göre, kripto para şirket iflasları için geçerli değil.

FDIC, Kripto Para Şirketlerinin Varlıklarının Kurum Sigortası Kapsamında Olmadığını Bildirdi

FDIC yaptığı basın açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bazı kripto para şirketleri tüketicilerine kripto ürünlerinin FDIC mevduat sigortası kapsamına uygun olduğu yönünde yanlış beyanlarda bulundu. Bu tür beyanlar yanlıştır ve tüketicilerin mevduat sigortası konusunda kafa karışıklığına neden olabilir ve tüketicilere zarar verebilir.”

İki sayfalık bilgi notu, FDIC ve ABD Merkez Bankası’nın kripto firması Voyager Digital’e mevduat sigortası iddiaları nedeniyle ortak bir durdurma ve reddetme mektubu yayınlamasından bir gün sonra geldi.

Mektupta, Voyager’ın tüketicilere FDIC sigortalı olduğunu ve Voyager’a yatırım yapan müşterilerin FDIC sigorta kapsamına gireceğini öne sürdüğü belirtildi. FIDC ve Federal Rezerv, “Bu beyanlar yanlış ve yanıltıcıdır” diye yazdı.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Coinbase İflas Mı Ediyor? Ünlü Analist Uyardı!

FDIC mevduat sigortası kurallarında şu ifadeler yer alıyor:

“FDIC sigortalı bir bankanın iflas etmesi durumunda banka mevduat sahiplerini korur ve mevduat sahiplerini 250.000 $ ‘a kadar destekler. FDIC’nin mevduatları sigortalamaya başladığı 1934 yılından bu yana hiçbir mevduat sahibi sigortalı fonlarından bir kuruş bile kaybetmemiştir.

Mevduat sigortası, bir kripto şirketi gibi banka dışı bir şirketin iflası için geçerli değildir ve mevduat sigortası, diğer şeylerin yanı sıra hisse senetleri, tahviller, menkul kıymetler, emtialar veya kripto varlıkları dahil olmak üzere mevduat dışı ürünlere sahip tüketicileri korumaz.”

Bitcoin fiyatındaki gerileme nedeniyle çok sayıda kripto şirketi zor duruma düşmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları