AltcoinHaberler

Çöküşün Ardından Bu Üç Altcoin, Kripto Para Piyasasındaki Toparlanmaya Öncülük Ediyor!

Kripto para piyasasındaki çöküşün ardından bu üç altcoin yaşanan toparlanmaya öncülük etmeye başladı.

Bitcoin ve altcoin piyasası geçtiğimiz hafta ABD’de yükselen enflasyon ve faiz oranları nedeniyle gördüğü en büyük çöküşlerden birini yaşadı.

Bununla birlikte piyasa değeri olarak en büyük 50 kripto para içerisinde 3 altcoin ise her birinin ayrı olarak kendi olumlu haberleri sayesinde değerin yükseliş yaşadı.

Kripto para çöküşü sırasında Tron (TRX), Monero (XMR) ve Algorand (ALGO) yükseliş göstermeyi başardı.

ALGO Fiyatı %16 Değer Kazandı

Aynı isimli Blockchain’in yerel kripto parası olan ALGO, son 24 saatte gösterdiği performans ile birlikte %16’nın üzerinde değer kazandı ve ilk 50 kripto para arasında zirvede yer aldı. Altcoinin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.74 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ALGO’nun arkasındaki boğa lehine momentum, şirketin 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsorlarından biri olmasıyla gelişti. Haberlerin ardından kripto para üç gündür bir ralli yaşıyor.

İlgili Haber
Bu Altcoin, FIFA İle Yaptığı Altcoin Sayesinde Ciddi Yükselişe Geçti!

Haftanın Kazanan Altcoini Tron Oldu

Tron Blockchain’inin yerel kripto parası olan TRX, Tron tabanlı yeni stablecoin USDD’nin haberlerinin etkisiyle yükselişe geçti. Stablecoin’in 10 milyar dolarlık bir rezerv ile desteklenmesi planlanıyor.

TRON, rezervlerini artırmak amacıyla açık piyasadan 39 milyon dolarlık TRX satın aldı ve piyasada da yükselişe neden oldu. Kripto para bu yazının yazıldığı anlarda 0.0835 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
Tron (TRX) Fiyatı Piyasadaki Büyük Düşüşe Rağmen Artmaya Devam Ediyor! İşte Nedeni

XMR, Madencilik Yükseltme Planlarıyla Birlikte Değer Kazandı

Dünyanın en büyük gizlilik altcoini olan Monero, son 24 saatte %6’nın üzerinde değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 218 dolardan işlem görüyor.

Her ne kadar Nisan ayı seviyelerinden uzak olsa da kripto paranın daha fazla madencilik güvenliği sağlayacağını açıklamasının ardından bu hafta fiyatında artış yaşandı.

XMR Blockchain’i, madencilere her bir blok için en az 0.6 XMR ödül verilmesini sağlayacak güncellemeyi önümüzdeki 30 gün içerisinde hayata geçirecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu