HaberlerTRON

Tron (TRX) Fiyatı Piyasadaki Büyük Düşüşe Rağmen Artmaya Devam Ediyor! İşte Nedeni

Justin Sun'ın kuruculuğunu yaptığı Tron (TRX) altcoini piyasadaki düşüşe rağmen fiyat artışına devam etti.

Tron Blockchain’inin yerel kripto parası TRX, kripto para piyasasında düşüş yaşanırken yeni stablecoin’inin etkisiyle son 24 saatte piyasadan pozitif ayrıştı.

Tron fiyatının ralli yaşamasının arkasındaki ana olay şirketin yeni stablecoin rezervi için 504.6 milyon TRX satın alması oldu.

Açık piyasada gerçekleştirilen satın alım ile birlikte tokenin fiyatı da artışa geçti.

Son 24 saatte yaklaşık %5 değer kazanan kripto para bu yazının yazıldığı anlarda 0.085 dolardan işlem görüyor. Aynı zaman diliminde genel kripto para piyasası %0.7 değer kaybetti.

TRX fiyatının son yedi günlük performasını gösteren grafik.

Tron, Stablecoin’ini Desteklemek İçin Daha Fazla TRX Satın Alıyor

Ağın yeni stablecoin’i olan USDD’yi destekleyen TRON DAO Reserve de 38.99 milyon dolara tekabül eden 504.6 milyon TRX tokeni satın aldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada bu adımın tüm Blockchain endüstrisini ve kripto piyasasını korumak için atıldığı bildirildi.

Altcoinin kısa bir süre önce hayata geçen USDD coini sirkülasyonda bulunan toplam arz olarak 200 milyon doları geçmişti. USDD bu barajı yalnızca 48 saat içerisinde aştı. Kripto paranın son 24 saatteki hacmi ise %30 artarak 18.2 milyon dolara ulaştı.

Yeni stablecoin’e olan bu ilgi aslına bakılırsa büyük ölçüde USDD’nin %30 yield ile piyasadaki en yüksek stablecoin geliri sunmasından kaynaklanıyor.

Tron DAO Reserve, yoğun ilgiyle birlikte USDD ağının 10 gün içerisinde 1 milyar tokeni daha piyasaya süreceğini söyledi.

TRX Fiyatı Son 7 Günde %30 Yükseldi

Justin Sun’ın son açıklamaları ve USDD stablecoininin piyasaya çıkması ile birlikte TRX tokeninin fiyatı piyasadaki düşüşe rağmen yükselişe geçti.

TRX fiyatı son 7 günde yaklaşık olarak %30 artarken Bitcoin fiyatı ise %7’nin üzerinde eğer kaybetti.

Coin Market Cap verilerine göre TRX, 8.36 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle birlikte en büyük kripto paralar arasında 18. sırada yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu