Bitcoin

Corona Virüs Amerikan Ekonomisini De Vurdu: Artık Bitcoin Alırken Düşünüyorlar!

Amerikan halkı büyük bir ekonomik krize hazırlanmıyor ancak bazıları krizi körüklemek için yangına alkolle gidiyor.

ABD dünyanın en büyük ekonomisi. Bugün eğer bir insan “ABD ekonomisi çökse iyi olur!” diyorsa ABD ekonomisi çökerse kendi ülkesinin ekonomisi büyük oranda daha büyük çöküş yaşayacak olduğundan habersiz durumdadır. ABD ekonomisinde yaşanacak %1’lik bir sarsıntı Türk ekonomisinde %10’luk bir sarsıntı yaşatabilir.

Bugün ABD’de olumlu olan gelişmeler bile Türk ekonomisinde kritik açıklara sebep olabiliyor ve olası bir ABD ekonomik krizi tüm dünyada son derece etkili olabilir.

Bugün küresel bir problem olan COVID-19 virüsü salgını bir süredir devam ederken, tüm borsalar bu durumdan çok büyük oranlarda etkilendi. Bu dönemde sadece altın ve Bitcoin fiyatında bir toparlama yaşanırken küresel piyasaların hala gerilemekte olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

ABD Ekonomisi 3 Ay Öncesi Kadar İyi Değil

ABD’de işsizlik oranları rekor kırmaya doğru hızla ilerlerken, dolar kurunun aşırı güç kazanmasını engellemek mümkün olamıyor. ABD’de FED sınırsız para basacak olduğunu açıklamasına rağmen paranın değerini azaltamazken doların bu kadar güçlü olması Amerika’ya aslında Amerikan mallarının diğer ülkelere ihracatı açısından sıkıntılara yol açabiliyor.

Apple akıllı telefonlar eğer dolar kuru 6 yerine 3 lira olsaydı Türkiye’de vergiler dahil 13.000 TL yerine 6.500 TL fiyatla satılacaktı ve bu Amerikan ekonomisine daha fazla girişe sebep olacaktı.

Amerikan yönetiminin bu kriz ortamında tüm vatandaşlara para dağıtma kararı bile ülke ekonomisinde yeterli rahatlık oluşturamazken, artık özellikle orta seviye gelire sahip Amerikalıların Bitcoin almak konusunda eskisi kadar rahat ve özgür olamadıklarından söz ediliyor.

Bunun sebebinin ekonomik bir belirsizlik ve buna ek olarak Amerikan yatırımcıların nakit varlık tutma isteğinden doğduğundan söz edilirken, Bitcoin fiyatının düşmesinin özellikle orta seviye gelire sahip Amerikan yatırımcılar için bir probleme neden olduğundan söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu