Kripto HaberleriAltcoinCosmos (ATOM), Yeni Projeleri Kendisine Çekebilecek Özelliği Duyurdu!

Cosmos (ATOM), Yeni Projeleri Kendisine Çekebilecek Özelliği Duyurdu!

Takip et

Pazartesi günü bir grup Cosmos (ATOM) geliştiricisi tarafından yayınlanan bir belge, Cosmos ağının yakında zincirler arası güvenlik özelliğini etkinleştireceğini ortaya koydu. Bu, Cosmos’taki belirli uygulamaya özel zincirlerin, Cosmos ağının merkez Blockchain olan Cosmos Hub’ıyla aynı güvenlik doğrulayıcılarını kullanabileceği anlamına geliyor.

Özelliğin isteğe bağlı olacağı bildirildi.

Cosmos geliştiricilerine göre zincirler arası güvenlik özelliği Ağustos ayı ile Eylül ayı arasında bir tarihte hayata geçecek.

200 farklı Blockchain’den oluşan bir ekosistem olan Cosmos, geliştiricilerin kendi doğrulayıcılarını yönetebilmeleri halinde uygulamaya özel yeni zincirler oluşturmalarına izin veriyor. Ancak, sıfırdan bir doğrulayıcı sistemi oluşturmak çok fazla zaman ve kaynak tüketiyor. İşte bu noktada zincirler arası güvenlik devreye giriyor.

İlgili Haber
Altcoin Geliştiricileri JUNO Balinasının El Konan 36 Milyon Dolarını Yanlışlıkla Yaktı!

Cosmos Ekosistemindeki Diğer Blockchain’ler, ATOM Ağının Güvenlik Özelliklerini Kullanacak

Bu özellik, bağımsız doğrulayıcılar kurmak yerine, yeni Cosmos özellikli blok zincirlerinin Cosmos Hub’ın güvenlik doğrulayıcılarına güvenmesini mümkün kılacak. Bu özellik, bağımsız doğrulayıcılar kurmak yerine, yeni Cosmos özellikli blok zincirlerinin Cosmos Hub’ın güvenlik doğrulayıcılarına güvenmesini mümkün kılacak. Bu aynı zamanda bu Blockchain’lerin bu doğrulayıcılara ücret ödemesi ve ATOM stake edenlere daha fazla ödül sağlaması anlamına geliyor.

Bununla birlikte Cosmos ağındaki bu zincirler arası ağ tasarımı aslına bakılırsa başka bir ağın tasarımını taklit ediyor. Polkadot altcoin zincirinde de tüm uygulama spesifik zincirler varsayılan olarak merkezi zincir güvenliğine bağlı oluyor.

Geliştiricilerin açıklamasına göre Cosmos dışındaki projelerin Cosmos ağı üzerinde kendi Blockchain’lerini oluşturulmaları bu hamle ile birlikte daha değerli olacak.

Cosmos ağı katılımcıları, zincirler arası güvenliği kullanacak projeleri çekebilmek adına 150.000 ATOM tokeni (1.1 milyon dolar) kullanmayı teklif etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları