BitcoinHaberler

“Craig Wright Bitcoin Kurucusu Mu? Gerçek Satoshi Kim?” Tartışmaları

Craig Wright'ın Satoshi olmadığına artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Peki uzmanlar hangi isimleri işaret ediyor?

Her fırsatta Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ve halihazırda konuyla ilgili bir de davası bulunan Craig Wright’ın foyası ortaya çıktı!

Bitcoin’in piyasaya çıktığı ilk günlerde Bitcoin Vakfı’na iş başvurusunda bulunan Wright şu sıralar kripto camiasının en çok dalga geçilen isimleri arasında yer alıyor. Zira kendisi çokça kez Satoshi’nin olduğunu iddia etmiş ve elinde Satoshi’nin Bitcoin cüzdan şifrelerinin olduğunu söylemişti. Hatta bu yolla da kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu kanıtlayacaktı. Ancak durum pek de öyle olmadı…

Bununla birlikte bu durumun -Wright gerçekten Satoshi Nakamoto ise- kimlik saklamak amaçlı bir eylem olduğu da düşünülebilir pek tabii. Ancak yine de Wright gibi sansasyonel bir ismin böyle bir olayla gündeme gelmiş olması kendisinin gerçek Satoshi olmadığının güçlü bir kanıtı olarak görülüyor.

Kripto para araştırmacıları tarafından Adam Back ve Nick Szabo isimlerinin Satoshi Nakamoto olabileceği ile ilgili iddialar özellikle son dönemde sıkça dile getiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu